Prace na moście im. Piłsudskiego dobiegają końca

Box2 Wiadomości
fot. Błażej Antonowicz

89 procent – tyle wynosi wskaźnik zaawansowania prac remontowych na moście im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Cała konstrukcja ma być przejezdna i udostępniona pieszym oraz rowerzystom do końca listopada.

Wykorzystywany jest każdy moment sprzyjającej pracom pogody, dlatego wykonawca pracuje w systemie zmianowym, a także w soboty. Obecnie na budowie montowane są bariery drogowe i błotochrony oraz balustrada zewnętrzna na ciągu pieszo-rowerowym. Na ukończeniu jest montaż kolektora deszczowego oraz antykorozja filarów.

Wciąż brakuje między innymi poziomych przykryć między błot ochronami a balustradą kablową, jakie są wykonywane indywidualnie, na potrzeby konkretnej inwestycji i na dylatację, która powinna zostać zamontowana pomiędzy panelami na ciągach pieszo-rowerowych. Brakuje także składników żywicznych służących do produkcji farb, które mają być użyte do zabezpieczenia antykorozyjnego szybu windowego. Powodem takiej sytuacji jest kryzys na rynku komponentów spowodowany pandemią koronawirusa.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *