Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
Fot. Lech Kamiński dla UMT

Wczoraj z postępami prac zapoznał się prezydent Michał Zaleski. Wykonawca nie ma żadnych opóźnień. Roboty mają się zakończyć w październiku. Zadanie pochłonie blisko 42 mln zł.

Zakończyły się prace elewacyjne, zamontowano już dwie zjeżdżalnie, wykonano także parking i rolkowisko. Zamontowane są już stalowe niecki basenu i wyposażenie strefy saun. Dobiegły końca prace wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne wewnątrz obiektu, a także część prac płytkarskich i malarskich. W chwili obecnej montowane są m.in. barierki, stolarka i ślusarska drzwiowa czy oświetlenie. Trwają też prace montażowe konstrukcji basenu rekreacyjnego i instalacji technologii basenowej. Wykonywane są ponad to prace brukarskie na drogach i chodnikach wokół basenu. Docelowo na pływalni znajdzie się kilka basenów, m.in. z takimi atrakcjami, jak bicze wodne, rwąca rzeka czy gejzery. Na obiekcie pojawią się także sale do ćwiczeń gimnastycznych i boiska do squasha, a na zewnątrz – siłownia plenerowa, tor dla rolkarzy i wodny plac zabaw.

Wszystkie prace, zgodnie z harmonogramem, mają zakończyć się w październiku. W listopadzie przyjdzie czas na rozruch urządzeń. Na początku grudnia basen przy ul. Bażyńskich zostanie oddany mieszkańcom do użytku. Inwestycja pochłonie 42 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *