Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem [ZDJĘCIA]

Box2 Fotogalerie Wiadomości
Fot. Lech Kamiński dla UMT

Wczoraj z postępami prac zapoznał się prezydent Michał Zaleski. Wykonawca nie ma żadnych opóźnień. Roboty mają się zakończyć w październiku. Zadanie pochłonie blisko 42 mln zł.

Zakończyły się prace elewacyjne, zamontowano już dwie zjeżdżalnie, wykonano także parking i rolkowisko. Zamontowane są już stalowe niecki basenu i wyposażenie strefy saun. Dobiegły końca prace wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne wewnątrz obiektu, a także część prac płytkarskich i malarskich. W chwili obecnej montowane są m.in. barierki, stolarka i ślusarska drzwiowa czy oświetlenie. Trwają też prace montażowe konstrukcji basenu rekreacyjnego i instalacji technologii basenowej. Wykonywane są ponad to prace brukarskie na drogach i chodnikach wokół basenu. Docelowo na pływalni znajdzie się kilka basenów, m.in. z takimi atrakcjami, jak bicze wodne, rwąca rzeka czy gejzery. Na obiekcie pojawią się także sale do ćwiczeń gimnastycznych i boiska do squasha, a na zewnątrz – siłownia plenerowa, tor dla rolkarzy i wodny plac zabaw.

Wszystkie prace, zgodnie z harmonogramem, mają zakończyć się w październiku. W listopadzie przyjdzie czas na rozruch urządzeń. Na początku grudnia basen przy ul. Bażyńskich zostanie oddany mieszkańcom do użytku. Inwestycja pochłonie 42 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *