Pracownica toruńskiego MZK finalistką konkursu na “Pracownika Roku”

Box2 Wiadomości
fot. MZK

Pani Edyta Urtnowska, która w toruńskim MZK pracuje już od 51 lat, została finalistką konkursu “Pracownik Roku” w kategorii “Długodystansowiec”.

Konkurs ten organizowany jest przez Business Centre Club.

– Idea Konkursu “Pracownik Roku” zrodziła się w 2017 roku. Była ona wyjściem naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów HR, którym zależy na docenieniu i motywowaniu swoich pracowników w sposób wykraczający poza możliwości pojedynczej firmy – czytamy na stronie konkursu.

Pani Edyta pracę w MZK rozpoczęła 28 października 1968 roku. Od 1969 do 1998 roku, czyli do momentu przejścia na emeryturę, była kierownikiem działu. Po przejściu na emeryturę zdecydowała się jednak na powrót do MZK jako samodzielny referent ds. archiwalnych. Tę funkcję pełni do dziś.

– Pani Edyta jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o toruńskiej i nie tylko komunikacji miejskiej. Wyróżnia się znajomością wielu istotnych szczegółów i zdarzeń, także tych niezapisanych w aktach czy literaturze spółki. Nieobce są jej również kwestie techniczne taboru, jaki przez całe lata przewijał się przez Toruń. Jest osobą, która wychowała i nadal wychowuje kolejne pokolenia pracowników toruńskiego MZK – czytamy na stronie torun.pl.

W okresie letnim pani Edyta pełni także funkcję przewodnika wycieczek. Dzieli się ona swoją wiedzą z osobami, które chcą zgłębić historię MZK.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *