Prawie 160 zagrożonych miejsc w Toruniu

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W zeszłym roku mieszkańcy powiatu toruńskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 1877 miejsc. W samym Toruniu jest ich aktualnie 159. Policja sprawdziła i zweryfikowała wszystkie zgłoszenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, za pomocą którego obywatele mogą wskazywać policji miejsca wymagające interwencji. Celem systemu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz eliminowanie negatywnych zachowań i problemów uciążliwych społecznie.

Wskazane miejsca muszą zostać skontrolowane i zweryfikowane przez policyjny patrol. W Toruniu jest 159 aktualnych zgłoszeń. Na Skarpie wskazano 39 takich miejsc, na Bydgoskim Przedmieściu 29, na Starym Mieście 26, a na Wrzosach 19. Najczęściej dotyczą one takich zjawisk, jak przekraczanie nadmiernej prędkości, parkowanie w miejscu niedozwolonym, spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem, używanie środków odurzających czy grupowanie się małoletnich.

Policja przypomina, że narzędzie służy do zgłaszania niepokojących zjawisk, które odbywają regularnie. Natomiast zdarzenia, wymagające niezwłocznej interwencji należy zgłaszać na numer alarmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *