Premier ogłosił nowe obostrzenia. Wiemy, co się zmieni

Box1 Wiadomości
.

Tymczasowo zamknięte instytucje kultury, hotele tylko dla podróżujących służbowo i zdalne nauczanie w najniższych klasach szkół podstawowych – to jedne z kolejnych obostrzeń zapowiedzianych dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego. Zmiany obowiązywać będą od soboty przynajmniej do 29 listopada.

– Pandemia nasila się i dlatego nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne. Chronimy przez to służbę zdrowia i ludzi. Dzisiaj blisko 25k przypadków to zdecydowanie zbyt dużo, żeby mówić o stabilizacji – mówił premier zapowiadając nowe obostrzenia na konferencji po godz. 14:00.

Nowe zasady obowiązujące od soboty:

– Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców to włączamy ten ostry hamulec bezpieczeństwa, ale jeśli przekroczy 75 to będziemy musieli wdrożyć zasady narodowej kwarantanny, czyli rownież ograniczenia w przemieszczaniu się – zapowiadał premier. – Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25 ale poniżej 50 na 100 tys. to jest możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeśli większa niż 10, a mniejsza niż 25 to powrotu do stref żółtych.

Tagged

3 thoughts on “Premier ogłosił nowe obostrzenia. Wiemy, co się zmieni

 1. wielu renomowanych naukowców i lekarzy, którzy stanowczo podważają wiarygodność testów PCR (który jest rosyjską ruletką,
  w 94 procentach dają NIEPOPRAWNE wyniki,
  Testy , które w praktyce służą do zwiększania liczby rzekomo tzw zakażonych, są dziś podstawą
  ograniczania wolności milionom Polaków oraz siania terroru sanitarnego i strachu – całej tej TRESURY
  Fałszywa Pandemia. Krytyka Naukowców i Lekarzy – polecamy

 2. Aha…To 230 000 Amerykanòw nie zmarło na Covid-19. Nie zmarło wiele tysięcy Włochòw, Hiszpanòw, Brazylijczykòw. W Toruniu, czy pod Toruniem nikt nie zmarł na Covid-19 ? Znane publicznie w Polsce osoby, opowiadające jak chorowały na Covid-19, to kłamią? A Amerykanie to wylądowali na księżycu, czy nie?

 3. Ustalanie nowej rzeczywistości będzie w Davos w styczniu. Rząd światowy, czytaj: międzynarodowe porozumienie rządów “uratuje nam życie”. Czyli przede wszystkim odbierze gotówkę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *