Prestiżowy adres do wynajęcia. Stawka: 30 zł za m kw.

Polecamy Wiadomości
fot. archiwum

Jeden ma 368 m kw., drugi 76,4 m kw., oba znajdują się w piwnicach Ratusza Staromiejskiego – Muzeum Okręgowe szuka najemców na lokale użytkowe w sercu toruńskiej Starówki.

“Marzysz o prowadzeniu swojego biznesu w samym sercu toruńskiej starówki? Skorzystaj z oferty Muzeum Okręgowe w Toruniu i wynajmij lokal w piwnicy Ratusza Staromiejskiego” – tak do najmu tych lokali zachęca Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Stawka wywoławcza to 30 zł za m kw.

Jeden z lokali ma 368 m kw. powierzchni i składa się z pomieszczeń usytuowanych w piwnicy w zachodniej części Ratusza Staromiejskiego. Drugi zaś liczy 76 m kw. i dwa pomieszczenia. Znajduje się także w zachodniej części zabytkowego gmachu, ale między ryzalitem, a północno-zachodnim narożem gmachu.

“Lokale są w dobrym stanie, wyposażone są w instalacje: grzewczą, oświetleniową, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz w źródła energii elektrycznej. Pomieszczenia stanowią integralną całość z oddzielnym od Muzeum wejściem, z indywidualnym opomiarowaniem wody, kanalizacji i energii elektrycznej. Obciążenie najemcy następuje na podstawie wskazań podliczników” – czytamy w ogłoszeniu.

Warto pamiętać, że Ratusz Staromiejski jest wpisany do rejestru zabytków. Ze względu na niezwykły charakter tego miejsca i jego historię, możliwe jest prowadzenie w lokalach działalności gastronomicznej lub podobnej, przy jednoczesnym prowadzeniu działalności o charakterze kulturalnym lub artystycznym propagującej dziedzictwo kulturowe oraz działania edukacyjne.

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony. Muzeum Okręgowe czeka na oferty do 30 listopada. Należy je składać w sekretariacie instytucji w zamkniętych kopertach lub przesłać pocztą tradycyjną.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys