Prezenty wielkanocne dla kombatantów. Rozdają 4 tys. paczek

Box2 Wiadomości Województwo box
Przekazanie paczek dla seniorów żołnierzom WOT, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Kombatanci z regionu otrzymają paczki z artykułami spożywczymi i higienicznymi. Jeszcze przed świętami żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej rozwiozą blisko 4 tys. wielkanocnych podarków. Wśród nich podstawowe artykuły: wielkanocna babka, żurek, słodycze, wędliny, kawa czy herbata.

Żołnierze WOT paczki z magazynu w Przysieku pod Toruniem odebrali w czwartek 25 marca. Jeszcze przed świętami trafią do kombatantów z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Świecia, Brodnicy, Włocławka, Lubienia Kujawskiego (w powiecie włocławskim), Nowego Ciechocinka (powiat aleksandrowski), Ślesina (w powiecie nakielskim) i Nakła nad Notecią. Podarki otrzymają także podopieczni Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy.

– Obchodzimy tegoroczne święta Wielkiejnocy w czasie, kiedy nasze serca przepełniają troska o zdrowie i życie najbliższych, bojaźń o przyszłość. Myślą i modlitwą jesteśmy z bliskimi, rodziną oraz tymi, którzy z poświęceniem troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy, tworząc wspólnotę solidarności, dostrzegli w Zmartwychwstaniu prawdę i sens miłości, cierpienia i ofiary. Niech ta wiara będzie dla nas źródłem nadziei i radości. Alleluja!  – przekazuje w życzeniach marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Samorząd województwa paczki wielkanocne przygotował z myślą o seniorach, dla których okres pandemii jest wyjątkowo trudny. Większość paczek zostało już dostarczonych adresatom, a pozostałe są rozwożone przez żołnierzy WOT. Akcja rozwożenia paczek jest organizowana przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego ze spółdzielniami mieszkaniowymi, Warsztatami Terapii Zajęciowej oraz stowarzyszeniami i organizacjami kombatanckimi.

Tagged

1 thought on “Prezenty wielkanocne dla kombatantów. Rozdają 4 tys. paczek

  1. Może znalazły by się 4 paczki dla dzieci i ojca, wiadomej rodziny.
    Paczki świąteczne od żołnierzy, pewnie by zrobiły fajne wrażenie na dzieciakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *