Prezydent apeluje. “Zrezygnujcie Państwo z korzystania z materiałów pirotechnicznych”

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (ilustracyjne)

Prezydent Michał Zaleski apeluje przed sylwestrową nocą. Chodzi o wykorzystywanie materiałów pirotechnicznych. Przekazujemy apel w całości.

Szanowni Państwo, w tym roku w Toruniu po raz pierwszy podczas sylwestra miejskiego fajerwerki zostaną zastąpione kilkuminutowym pokazem papierowego konfetti. Kierując się m.in. troską o dobro i spokój zwierząt dołączyliśmy do miast takich jak Gdańsk, Gdynia, Łódź, Warszawa i Wrocław.

Apeluję do mieszkańców Torunia – w noc sylwestrową zrezygnujcie Państwo z korzystania z materiałów pirotechnicznych! Taka decyzja nie tylko potwierdzi, że w naszym mieście dbamy o małych przyjaciół, zwierzęta domowe, ale także o środowisko naturalne chroniąc je przed spalinami z fajerwerków.

Jednocześnie przypominam, że ewentualne używanie fajerwerków i petard bez dodatkowego zezwolenia jest dopuszczalne tylko i wyłącznie 31 grudnia i 1 stycznia. Każdego, kto eksploatuje te materiały, obowiązują ścisłe zasady bezpieczeństwa i osobista odpowiedzialność za możliwe negatywne skutki. Pamiętajmy, by zabawa przebiegała w sposób niezagrażający zdrowiu i życiu.

Życzę spokojnego, zdrowego i cichszego świętowania pożegnania starego i powitania nowego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *