Prezydent spotkał się z mieszkańcami Kaszczorka

Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Michał Ciechowski

Za nami kolejne spotkanie w ramach zebrań osiedlowych z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim. W poniedziałek (3.03) zorganizowane zostało w Kaszczorku.

Zebrania osiedlowe z udziałem prezydenta Torunia odbywają się już siedemnasty rok z rzędu. Jest to doskonała okazja do rozmowy o potrzebach i pomysłach torunian, związanych z funkcjonowaniem miasta. W rozmowach uczestniczą przedstawiciele wydziałów urzędu miasta oraz spółek komunalnych, a także funkcjonariusze policji i straży miejskiej.

Spotkanie w Kaszczorku rozpoczęło się o godz. 17.00 warsztatami tematycznymi przy stolikach. Godzinę później odbyły się prezentacje informacyjno-multimedialne i dyskusje.

– W trakcie tegorocznej edycji mieszkańcy tworzą projekt pn. „Toruńska Mapa Pomysłów. Zbieramy pozycje do budżetu miasta na rok 2020”, dzieci zaś rysują „Dziecięcą Mapę Pomysłów dla Torunia” – mówiła prowadząca zebranie Małgorzata Litwin.

– Panie prezydencie, dziękujemy za list, który zainspirował nas do stworzenia mapy – mówiły obecne na spotkaniu dzieci, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 27, przekazując Michałowi Zaleskiemu plakaty.

Tradycyjnie wręczono także nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Moje ulubione miejsce w Toruniu”.

Rozmowy z mieszkańcami zainaugurowała Aneta Pietrzak, prezentując zebranym budżet miasta na rok 2019. O inwestycjach drogowych w Kaszczorku opowiedział zaś Rafał Wiewiórski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. Przedstawił zadania, które realizowane będą w najbliższych miesiącach na terenie osiedla.

Przebudowana zostanie ul. Srebrzysta na całej jej długości – mówił. – W tej chwili trwają prace projektowe. Poza samą jezdnią powstaną nowe chodniki, oświetlenie i odwodnienie. Realizację zadania planujemy rozpocząć jesienią. W drugiej połowie roku ruszą prace związane z II etapem przebudowy ul. Rodzinnej.

W planach jest także modernizacja ul. Przyjemnej (na odcinku od ul. Rodzinnej do ul. Mistrza Twardowskiego), przebudowa ul. Wodnej (od ul. Gościnnej do ul. Na Przełaj) oraz ul. Pana Kleksa. Ta ostatnia, podobnie jak ul. Srebrzysta, jest na etapie projektowania. Prace rozpoczną się w trzecim kwartale roku.

W trakcie zebrania poruszono także kwestie oświetlenia ul. Przy Skarpie, przebudowy mostu im. J. Piłsudskiego oraz budowy miejsc parkingowych przy cmentarzu w Kaszczorku i parkingu Park&Ride zlokalizowanym przy ul. Turystycznej.

Swoje uwagi zgłosiła m.in. radna Gertruda Angowska, wskazując na zniszczoną ulicę Światowida.

– Remont ten drogi jest konieczny, tu ruch był, jest i zawsze będzie – podkreślała kobieta.

Jak tłumaczył dyrektor Rafał Wiewiórski, remont ul. Światowida jest planowany.

Wieńcząc spotkanie w Kaszczorku prezydent Michał Zaleski przypomniał mieszkańcom o zmianach, jakie czekają nas od połowy roku, w związku z remontem mostu im. J. Piłsudskiego. Zaprezentował również lokalizację mostu tymczasowego.

Najbliższe spotkanie z prezydentem Michałem Zaleskim odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 34 (ul. Włocławska 237/239), na terenie osiedla Czerniewice.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *