Prezydent Torunia spotka się z mieszkańcami

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Już niedługo ruszy coroczny cykl spotkań osiedlowych z prezydentem Michałem Zaleskim. Od 17 lutego mieszkańcy będą mieli okazję porozmawiać z nim o swoich potrzebach i pomysłach.

Organizatorem spotkań jest Prezydent Miasta Toruń, a przygotowania koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta. W 2020 roku odbędzie się 13 spotkań o charakterze otwartym. Każde z nich będzie rozpoczynać się o 17.00 częścią warsztatową przy stolikach. W trakcie warsztatów tematycznych torunianie będą rozmawiać o sprawach, związanych z rozwojem danego osiedla. Będą w nich uczestniczyć przedstawiciele odpowiednich jednostek miejskich. Z pewnością pojawią się tematy dróg, komunikacji miejskiej, środowiska, zieleni czy jakości powietrza. Nie zabraknie zagadnień, związanych z remontem mostu Piłsudskiego, który wzbudza wiele kontrowersji wśród mieszkańców.

Na 18.00 zaplanowana jest część prezentacyjna, a potem dyskusja. Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na zestaw materiałów informacyjnych, łącznie z broszurką budżetową.

Spotkania z prezydentem to świetna okazja, aby zapoznać się z planami samorządu miejskiego na najbliższy rok, a także podzielić się z włodarzami swoimi wątpliwościami lub propozycjami. Mieszkańcy będą mogli bliżej przyjrzeć się tegorocznemu budżetowi czy zaplanowanym inwestycjom. To dla nich szansa na zgłaszanie uwag, postulatów i pytań, dotyczących nie tylko rozwoju danego osiedla, ale także całego miasta.

Rodzice, chcący wziąć udział w spotkaniach, nie muszą martwić się, z kim zostawić swoje pociechy. Najmłodsi mogą liczyć na profesjonalną opiekę animatorów w kąciku dla dzieci. Przygotowane zostały dla nich warsztaty przyrodniczo-ekologiczne. Seniorzy także znajdą coś dla siebie. W trakcie warsztatów osobny stolik będzie miała miejska Rada Seniorów.

Spotkania z mieszkańcami 13 okręgów miasta rozpoczynają się 17 lutego i potrwają do 24 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *