Prezydent Torunia weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W sobotnich uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza udział weźmie prezydent Torunia Michał Zaleski i jego zastępca Andrzej Rakowicz. Relacja z uroczystości transmitowana będzie od godz. 12.00 w Dworze Artusa.

Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w gdańskiej bazylice Mariackiej. Mszę świętą odprawi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

– Wszystkich nas bardzo dotknęła ta tragedia, jeśli torunianie chcą oglądać pogrzeb prezydenta Adamowicza w skupieniu, to umożliwimy im to w Dworze Artusa – mówi prezydent Michał Zaleski. – Jednocześnie przypominam apel najbliższych Pawła Adamowicza, aby zamiast kwiatów i zniszczy w miejscach, gdzie będziemy żegnać zmarłego, przekazywać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy lub hospicjum ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Torunianie poruszeni tragedią od kilku dni gromadzą się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika, aby oddać hołd zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi. Należy spodziewać się, że będzie tak również w sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *