Prezydent Torunia: Zdecydowaliśmy się na wykup około trzech tysięcy doniczek z chryzantemami

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W poniedziałek 2 listopada odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Torunia, na której poinformował m.in. o tym, że miasto wykupi około 3 tysiące doniczek z chryzantemami. O czym jeszcze była mowa? Przeczytajcie najciekawsze wypowiedzi prezydenta Michała Zaleskiego.

W pierwszej części konferencji prezydent Zaleski podawał dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym mieście i zwracał uwagę na to, że epidemia jest w ataku:

“Tempo przyrostów zakażeń w naszym mieście jest w październiku bardzo duże. 375 osób pierwszego października zakażone osoby, a 3167 na koniec miesiąca”.

Pierwszego października w Toruniu było niecałe 19 przypadków zakażenia koronawirusem na 10 tysięcy mieszkańców. Na koniec miesiąca jest to ponad 157 przypadków na 10 tysięcy mieszkańców.

“Z tymi informacjami wypada tylko się zapoznać i pogodzić. Ale oczywiście to pogodzenie się nie może zmierzać do tego, abyśmy uznali, że możemy koronawirusa lekceważyć”

– powiedział Prezydent Torunia.

Na konferencji przedstawiony został także wykres pokazujący liczbę tygodniowych zachorowań Torunian na grypę od początku roku do połowy października.

“W czasie, kiedy koronawirus zaczął zbierać swoje żniwo, tegoroczne ilości przypadków zachorowań na grypę i grypopodobne wyraźnie maleją”

– powiedział prezydent Zaleski.

W dalszej części konferencji prezydent Torunia zabrał głos na temat Wszystkich Świętych i rzeczy z tym świętem związanych. Prezydent Zaleski poinformował, że miasto postara się wesprzeć przedsiębiorców, którzy nie mogli sprzedawać wyhodowanych już kwiatów:

“Zdecydowaliśmy się na wykup około trzech tysięcy doniczek, tak szacujemy, że będzie to możliwe, z chryzantemami. Chcemy je wykorzystać, nie gdzieś magazynując, tylko obsadzić tereny w mieście”.

Prezydent Michał Zaleski powiedział także, iż miasto udostępni także darmowe miejsca do sprzedaży kwiatów:

“Dla potrzeb mieszkańców po to, aby również mogli kupić kwiaty, udostępniamy dwa miejsca bezpłatnie. Od jutra Rynek Nowomiejski. Tam osoby, które będą chciały sprzedawać kwiaty, będą mogły to robić, nie wnosząc odpłatności za zajęcie tam miejsca. (…) Natomiast drugie miejsce to  będzie przygotowane przez spółkę Urbitor. Miejsce na terenie targowiska” .

Prezydent Torunia poinformował także, iż od wtorku przywrócone zostają dodatkowe kursy autobusów na cmentarze. Pełną rozpiskę dodatkowych kursów znajdziecie TUTAJ.

Tagged

1 thought on “Prezydent Torunia: Zdecydowaliśmy się na wykup około trzech tysięcy doniczek z chryzantemami

  1. typowy schemat socjalizmu: najpierw zaszkodzić (bezpodstawnie, bo wirusy były/są/będą, ale nie ma żadnej pandemii), a potem przychodzić z programem ratunkowym i
    betonowym kołem ratunkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *