Prezydent wyrusza na spotkania z mieszkańcami. Sprawdź, kiedy i gdzie!

Materiały partnera Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

O drogach, środowisku, organizacji roku szkolnego 2019/2020, a także nowych inwestycjach osiedlowych – te i wiele innych tematów, poruszonych zostanie podczas spotkań prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami miasta. Włodarz Torunia między 19 lutego a 28 marca odwiedzi 13 okręgów.

Osiedlowe spotkania władz miasta z torunianami zorganizowane zostaną już po raz 17. Obok prezydenta pojawią się m.in. dyrektorzy i przedstawiciele wydziałów urzędu oraz spółek komunalnych. Przekażą oni istotne dla mieszkańców informacje dot. funkcjonowania miasta, w tym m.in. bieżących wydatków oraz inwestycji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkania podzielone zostaną na dwie części. Pierwszą będą warsztaty tematyczne przy stolikach. Te zaplanowano na godz. 17.00. Warsztaty tematyczne pozwolą na indywidualne lub grupowe rozmowy z prezydentem i przedstawicielami magistratu.

Jakie tematy poruszane były podczas ubiegłorocznych spotkań? Poza rozmowami o indywidualnych problemach, mieszkańcy nawiązywali również do kwestii inwestycji osiedlowych oraz miejskich.

Wspólne debaty zebranych rozpoczynać się będą o godz. 18.00. W ich trakcie uczestnicy będą mieli okazję do zgłaszania swoich uwag, postulatów i pytań związanych z funkcjonowaniem i rozwojem osiedli oraz całego miasta. Mieszkańcy otrzymają również zestaw materiałów informacyjnych, w tym broszurkę budżetową, zawierającą m.in. informator urzędowy, czy krótki przewodnik po toruńskim budżecie partycypacyjnym.

W tym roku przedstawiciele urzędu miasta, wraz z mieszkańcami, stworzą także „Toruńską Mapę Pomysłów. Zbieramy propozycje do budżetu miasta na rok 2020” oraz „Dziecięcą Mapę Pomysłów Torunia”.

Na dzieci, które przyjdą na spotkanie z rodzicami, czekać będzie specjalny kącik animacyjny. Profesjonalną opiekę zapewnią funkcjonariusze straży miejskiej, prowadzący zajęcia edukacyjne dot. bezpiecznego zachowania się na ulicach, w szkole czy w kontaktach z dorosłymi.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie konkurs plastyczny dla dzieci toruńskich szkół. W tym roku odbywa się on pod hasłem „Moje ulubione miejsce w Toruniu”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *