Prezydent Zaleski apeluje do przedsiębiorców: nie podejmujcie tak ryzykownych decyzji i kroków

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Prezydent Torunia Michał Zaleski rozumie determinację przedsiębiorców w chęci powrotu do normalności, ale jest też świadom tego, co niesie za sobą epidemia. O czym jeszcze mówiła włodarz miasta na dzisiejszej konferencji prasowej?

W czwartkowym spotkaniu z mediami udział wzięła także skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.

W pierwszej części konferencji prezydent Zaleski mówił o obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Biorąc pod uwagę średnią liczbę zakażeń na 100 tysięcy osób wynik Torunia jest praktycznie identyczny, jak średnia województwa. W tej statystyce Toruń „wyprzedza” m.in. Bydgoszcz i Grudziądz. Prezydent poinformował także, że na koniec dnia będzie zaszczepionych 2600 osób.

Źródło: Urząd Miasta Torunia

Prezydent miasta poinformował także o rozpoczęciu zapisów na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od 15 stycznia zapisywać się będą mogły osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. W poniedziałek 18 stycznia ruszają natomiast szczepienia w DPS-ach. Na konferencji pojawiła się także informacja, że obecnie w Toruniu jest 19 punktów szczepień, jednak potencjalnych placówek jest w naszym mieście 35. Nie wszystkie jednak się do tego zgłosiły.

Źródło: Urząd Miasta Torunia

Prezydent Torunia odniósł się także do pomysłów restauracji z Torunia, które decydują się na otwarcie lokali mimo zakazu.

– Rozumiem tę determinację w chęci powrotu do normalności. Natomiast z drugiej strony jestem świadom tego, co niesie za sobą epidemia. Jestem też świadom tego, o czym mówią eksperci. Trzeba jeszcze odrobinę cierpliwości. Wierzę w to, że epidemia będzie ustępowała. Rozpoczęły się szczepienia. Te 2500 zaszczepionych ludzi w Toruniu to dobry początek. Będzie ich coraz więcej. Bardzo proszę: nie podejmujcie Państwo tak ryzykownych decyzji i kroków. Może są inne sposoby, takie, do których również ja zachęcam i staram się je promować, kupowania posiłków na wynos. Należy mieć świadomość, że zagrożenie epidemiczne ciągle istnieje.

Prezydent Zaleski zaapelował także do Rady Miasta, aby zgodziła się na co najmniej 12 konsultacji w tym roku.

Na koniec skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz została zapytana, czy może potwierdzić swoje odejście z pracy w urzędzie.

– Tak, potwierdzam. Zaledwie chwila minęła od kiedy zgłosiłam panu prezydentowi potrzebę rozwiązania umowy o pracę, także nie jestem w stanie w tej chwili powiedzieć, jaki to będzie termin. Dopiero niedawno zaczęliśmy na ten temat rozmawiać. Ale taką decyzję muszę podjąć, jest ona podyktowana wyłącznie względami prywatnymi. Jest to trudna decyzje, bo wcale nie są to względy poprawiające jakość mojego życia, wręcz przeciwnie. Istotne jest to, abyśmy wspólnie z panem prezydentem zadbali o to, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania tego stanowiska. Jesteśmy dopiero na etapie ustalania zasad, terminów, wszystko jest jeszcze do ustalenia – powiedziała Magdalena Flisykowska-Kacprowicz.  

Tagged

3 thoughts on “Prezydent Zaleski apeluje do przedsiębiorców: nie podejmujcie tak ryzykownych decyzji i kroków

  1. A co Pan Prezydent zrobi z nielegalnym pobieraniem dopłat do biletòt MZK ? Zaapeluje Pan do MZK, o zaprzestanie tego procederu i do zwrotu pobranych nielegalnie dopłat?!

  2. Pan Prezydent. Apel apelem. Panie Prezydencie przedstaw przedsiębiorcom ważną ustawową podstawę, ktòra zabrania im prowadzenia lokali gastronomicznych przy zachowaniu restrykcji sanitarnych. Do dziś, od miesięcy, właściciele, pracownicy, klienci nic od władz miasta się nie dowiedzieli. To wolno prowadzić w Toruniu działalność gastrnomiczną stacjonarnie, czy nie? A klienci, mogą korzystać z lokali stacjonarnie, czy nie? Poinformuj Panie Prezydencie mieszkańcòw Torunia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *