Prezydent Zaleski o Sylwestrze: Zostańmy w zaciszu własnego domu

Box2 Wiadomości
O takim Sylwestrze mieszkańcy Torunia będą mogli w tym roku tylko pomarzyć. Fot. Sławomir Kowalski dla UMT

Prezydent Michał Zaleski podkreśla, że zwalczenie epidemii nie będzie możliwe bez szczepień i odpowiedzialnej postawy. Jej wyrazem ma być m.in. rezygnacja z zabaw sylwestrowych i unikanie w tym dniu zgromadzeń bez względu – jak mówił prezydent Zaleski – na interpretację przepisów, dotyczących ograniczeń w przemieszczaniu.

Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent po raz kolejny apelował o dołączenie do Narodowego Programu Szczepień.

Bez szczepionki nie ma szans, aby poradzić sobie z epidemią – podkreśla prezydent Michał Zaleski. – Zachęcam do tego, aby zgłaszać się do szczepień. Korzystajmy z szansy na ratowanie zdrowia własnego i innych. Szczepienie jest dobrowolne, bezpłatne i w pełni bezpieczne.

Pierwsze szczepienia w Toruniu rozpoczęły się w niedzielę 27 grudnia w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera.

Dziś szczepienia rozpoczęły się także w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. 29 grudnia w toruńskim szpitalu miejskim zaszczepiono 51 osób, a łącznie do szczepień zgłosiło się ponad 2 tys. osób, z których 450 to pracownicy szpitala. Osoby, które mogą być zaszczepione w etapie 0 mogą jeszcze zapisywać się do 14 stycznia. Rejestracja do kolejnych etapów rozpocznie się najprawdopodobniej 15 stycznia i zostanie przeprowadzona w formie on-line.

Prezydent Michał Zaleski poinformował także na dzisiejszej konferencji prasowej o zmienionej formie świętowania Sylwestra 2020 w Toruniu.

Przypominam, że od godziny 19.00 w noc sylwestrową do godz. 6.00 w Nowy Rok obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkami są czynności, związane z pracą zarobkową oraz służące zaspokojeniu najważniejszych potrzeb życiowych. Trwa dyskusja na ile ten zakaz powinien nam postawić tamę formalno-prawną. Najważniejsze jest to, co jest w naszych myślach. Apeluję jednak, abyśmy bez względu na interpretację przestrzegali zakazu. Unikajmy zgromadzeń, zostańmy w zaciszu domowym – tłumaczy prezydent Michał Zaleski.

Prezydent apelował także, aby zrezygnować z fajerwerków.

1 stycznia o godz. 18.00 zorganizowana zostanie tradycyjna Prezydencka Gala Noworoczna. Tym razem jednak bez udziału publiczności i formule on-line. Koncert będzie można oglądać na kanale YT Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz za pośrednictwem TV Toruń. Ze względów epidemicznych nie dobędzie się także prezentacja laureatów Katarzynek w Piernikowej Alei Gwiazd ani laureatów Medalu Thorunium.

Odkładamy to na lepsze czasy – podsumował prezydent Michał Zaleski.

Na koniec prezydent złożył wszystkim mieszkańcom Torunia życzenia pomyślności z okazji zbliżającego się 2021 r.

Tagged

2 thoughts on “Prezydent Zaleski o Sylwestrze: Zostańmy w zaciszu własnego domu

  1. wstyd mi za takiego niesamodzielnego Prezydenta miasta, który powiela i powtarza ten Bełkot Głównego Nurtu.
    Widać, że jest “trzymany na krótkiej smyczy” i nie może mieć włąsnego zdania………

  2. Prezydent:”Przypominam, że od godziny 19.00 w noc sylwestrową do godz. 6.00 w Nowy Rok obowiązuje zakaz przemieszczania się”. Przedstaw Prezydencie podstawę prawną tego ograniczenia wolności obywateli Torunia. Nie jest bowiem ważne to, co “masz w myślach” Prezydencie, ale obowiązujące w Polsce prawo. Podaj więc podstawę prawną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *