Prezydent Zaleski zwrócił się z apelem do Mateusza Morawieckiego

Box2 Polityka Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że gminy i powiaty z południa Polski, które ucierpią w związku z obostrzeniami społecznymi i gospodarczymi, otrzymają od rządu wsparcie w wysokości 1 mld złotych. Prezydent Zaleski zaapelował do premiera, by wsparcie otrzymały nie tylko gminy i powiaty z południa kraju.

– Chcemy, żeby pomoc objęła wszystkich, stąd konstrukcja tej tarczy będzie bardziej regionalna czy subregionalna, będzie dotyczyć samorząd na terenach turystycznych, w szczególności chodzi o pas południowej Polski (…) W okolicznościach, z którymi się mierzymy dzisiaj, czyli drugą falą pandemii, która trwa, może opada, ale jest cały czas ogromnym zagrożeniem i trzecią falą, przed którą ostrzegają nas specjaliści, a która może przyjść w styczniu-lutym, przygotowaliśmy rozwiązania tarczy 2.0, tarczy branżowej, tarczy dla przedsiębiorstw, które są szczególnie dotknięte przez wirusa w miesiącach październik-listopad-grudzień – powiedział niedawno Mateusz Morawiecki.

REKLAMA

Prezydent Zaleski chciałby, aby Toruń także otrzymał wsparcie finansowe.

– Reprezentując Toruń jako jeden z największych ośrodków turystycznych województwa kujawsko-pomorskiego oraz Rzeczypospolitej, a jednocześnie ważną destynację turystyczną w skali Europy, proszę o objęcie zapowiadanym wsparciem finansowym Rządu RP podmiotów gospodarczych działających w sektorze turystycznym, także w naszym mieście – czytamy we wpisie zamieszczonym na facebookowej stronie prezydenta.

Michał Zaleski podsumował swój wpis tym, że straty toruńskich przedsiębiorców w branży turystycznej są ogromne, a część z nich została zmuszona do zawieszenia działalności z przyczyn ekonomicznych.

Tagged

2 thoughts on “Prezydent Zaleski zwrócił się z apelem do Mateusza Morawieckiego

  1. Toruńscy przedsiębiorcy powinni otrzymywać 6 milionów zł dopłat, każdego roku, od miasta. Toruńscy przedsiębiorcy powinni otrzymać uchwałą radnych 200 milionòw zł do podziału, np.: to 2000 dotacji po 100 tysięcy zł, lub 200 dotacji po 1 milion zł. Skoro jednemu radni tyle przyznali, to czemu nie innym-200 milionòw?! A dla torunian? Podwyżki cen biletòw MZK i z tej puli smakołykòw za “pincet”(dla jednego)!

  2. Januszem, nie przedsiębiorcy. Flaki się przewracają jak słyszę tych cwaniaków. Założyli najprostsze byznesy, odbili sobie w sezonie i płaczą. Zacznijcie podchodzić strategicznie do gospodarki. To miasto ma potencjał, uczelnię, a robota tylko na kasie lub na czarno w barze!!! I jeszcze żałować tego??? Żarty Panie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *