Prima aprilis, czyli Urząd gminy czynny do 22 i elektryczne hulajnogi dla zarządu województwa

Box2 Na luzie Wiadomości
fot. Mikołaj Kuras

Od rana urzędy z naszego regionu prześcigają się w primaaprilisowych żartach. Urząd Gminy Lubicz poinformował na Facebooku, że od dziś będzie pracować na dwie zmiany – aż do 22. A członkowie zarządu województwa… testują elektryczne hulajnogi.

Dziś nad ranem na Facebooku Urzędu Gminy Lubicz pojawił się komunikat: “od lutego urząd gminy jest otwarty dłużej, bo do 18. Teraz przyszedł czas na kolejne kroki. Od dzisiaj pracujemy na dwie zmiany: od 7.00 do 15.00 i od 15.00 do 22.00, od poniedziałku do piątku (poza wtorkiem)”.

Od razu pojawiły się komentarze: “Dobre”, “Wpadnę dziś po 21!”, “Super”, “Prima aprilis”. Krok dalej poszedł urząd marszałkowski, którego rzecznik prasowa rozesłała do mediów informację o tym, że członkowie zarządu województwa testują elektryczne hulajnogi.

Już niedługo praca urzędników zatrudnionych w Urzędzie Marszałkowskim stanie się łatwiejsza dzięki elektrycznym hulajnogom. Właśnie zakupiona partia testowa pojazdów pozwoli na sprawne przemieszczanie się po mieście i omijanie korków, a co za tym idzie – szybsze załatwienie służbowych spraw. Funkcjonalność hulajnóg w codziennej pracy jako pierwsi testują członkowie zarządu województwa – czytamy w komunikacie.

Głos w tej sprawie zabrał również marszałek Piotr Całbecki:

– Chcemy iść z duchem czasu, umożliwiając naszym pracownikom skorzystanie z nowoczesnych i ekologicznych środków transportu. Elektryczne hulajnogi pozwolą urzędnikom zaoszczędzić czas, co przełoży się na sprawniejsze wykonywanie służbowych obowiązków. Nie bez znaczenia był też dla nas fakt, iż korzystanie z nich jest bardziej ekonomiczne niż jazda samochodem – podkreśla Całbecki.

Zakup pojazdów i ich późniejsza obsługa są finansowane z budżetu województwa. “Za jeden kilometr jazdy eklektyczną hulajnogą samorząd województwa zapłaci tylko jeden grosz” – czytamy w komunikacie.

“Na razie zakupiliśmy trzy pojazdy, głównie z myślą o szybkim przewozie służbowych dokumentów między rozsianymi po Toruniu siedzibami Urzędu Marszałkowskiego. Zalety elektrycznych hulajnóg w codziennej pracy sprawdzają właśnie członkowie zarządu województwa, w przyszłym tygodniu skorzystają z nich już wszyscy urzędnicy. Jeśli to rozwiązanie się sprawdzi, nie wykluczamy zakupu kolejnych pojazdów” – informuje urząd marszałkowski. “Ekonomiczne i ekologiczne zalety tych niewielkich pojazdów coraz częściej doceniają samorządy, decydując się na ich zakup jako alternatywnego środka transportu dla pracowników. Elektryczne hulajnogi w codziennej pracy z powodzeniem wykorzystują już m.in. urzędnicy w Jaśle (Podkarpackie) i Katowicach (Śląskie)”.

Po kilku godzinach służby prasowe marszałka zdementowały informację o hulajnogach: “Póki co urząd marszałkowski nie planuje zakupu tego typu pojazdów na służbowe potrzeby pracowników”.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *