Próba porwania dziewczynki? Sprawcy mieli jechać czerwonym autem dostawczym [REGION]

112 Box2 Wiadomości
fot. strona facebookowa Nasza Gmina Ciechocin/Pixabay.com

Strona facebookowa “Nasza Gmina Ciechocin” informuje o próbie porwania dziewczynki, do której miało dojść w czwartek w Elgiszewie. “Sprawcy to dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji przemieszczający się czerwonym autem dostawczym. Uważajcie na swoje pociechy” – czytamy na stronie publikującej aktualności z tej gminy.

Tą sprawą od czwartku żyje Elgiszewo (powiat golubsko-dobrzyński, gmina Ciechocin). Taką informację podała strona facebookowa “Nasza Gmina Ciechocin”.

Jedna z mieszkanek zamieściła komunikat, jaki rozdała rodzicom dzieci okoliczna szkoła. A w nim czytamy, że do zdarzenia doszło 11 października ok. godz. 7.30.

– Jedna z uczennic jadąc rowerem do sklepu Carrefour, około godz. 7.30, została zaczepiona przez mężczyznę z czerwonego samochodu, marki Fiat Ducato (z odkrytą przyczepą) – czytamy w komunikacie. – Samochód stał na poboczu w odległości około 50 m od sklepu, po prawej stronie, zwrócony w kierunku miejscowości Łęga. Drugi mężczyzna siedział za kierownicą wyżej opisanego auta.

“W momencie, kiedy dziewczynka przejeżdżała obok samochodu, mężczyzna wybiegł z auta, zaczął wołać (Chodź do mnie… Zaczekaj) i biegł za dzieckiem. Mężczyzna ubrany był w ciemną bluzę z kapturem, w wieku około 40 lat” – czytamy dalej. Dziewczynka krzycząc, uciekła do sklepu. Samochód odjechał w kierunku miejscowości Łęga.

“Proszę o zachowanie ostrożności i wyczulenie dzieci na niebezpieczeństwa w kontakcie ze znajomymi. W miarę możliwości proszę, aby dzieci chodziły do szkoły lub wracały ze szkoły w grupach” – czytamy dalej.

Co na to policja? Na stronach golubsko-dobrzyńskiej komendy nie ma jeszcze żadnego komunikatu w tej sprawie. W sobotni poranek skontaktowaliśmy się z komendą powiatową.

– Na portalach ta nieprawdziwa informacja zaczęła żyć swoim życiem – mówi Małgorzata Lipińska, p.o. oficera prasowego golubsko-dobrzyńskiej policji. – Sytuacja ewentualnego zaczepienia dziewczynki idącej do szkoły nie potwierdziła się. Sprawa była wyjaśniona tego samego dnia. Takie zdarzenie nie miało miejsca.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *