Problem na Asnyka. Co z samochodami, które jadą tuż pod balkonami?

Box2 Interwencje Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Po drodze osiedlowej przy ulicy Asnyka jedzie sporo samochodów. Jest to uciążliwe dla mieszkańców osiedla. Jakie kroki podejmie Miejski Zarząd Dróg, by rozwiązać problem?

O sprawie powiadomiła nas jedna z czytelniczek, która mieszka na osiedlu przy Asnyka. W rozmowie telefonicznej powiedziała:

REKLAMA

Problem istnieje od momentu, gdy rozbudowano pasaż handlowy z marketem na Zieleńcu. Większość samochodów kieruje się przez Asnyka, a nie przez Mickiewicza, mimo że Asnyka jest wąska i ledwo się 2 auta miną. Na jedno auto jadące Mickiewicza przypada 5 do 6 samochodów na Asnyka. Jest straszny szum, kurz, hałas, na balkonie nie da się posiedzieć, bo ruch samochodów jest bardzo uciążliwy, szczególnie w godzinach szczytu. Aut jest za dużo i często przekraczają dozwoloną prędkość. Mieszkańcy z Asnyka skarżą się na to.

Nasza rozmówczyni interweniowała już w zarządzie spółdzielni mieszkaniowej oraz MZD, ale poza zapewnieniami o zajęciu się sprawą nic się działo.

O wyjaśnienie problemu zwróciliśmy się do rzecznik prasowej Miejskiego Zarządu Dróg, Agnieszki Kobus-Pęńsko:

Sprawa zostanie omówiona i przeanalizowana na sierpniowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa, która skupia m.in. przedstawicieli policji, straży miejskiej, Wydziału Ochrony Ludności, MZD i Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Do tematu będziemy wracać.

Tagged

1 thought on “Problem na Asnyka. Co z samochodami, które jadą tuż pod balkonami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *