Problemy z pociągami w regionie. Można zgłaszać uwagi

Wiadomości Województwo box
Fot. Tymon Markowski dla UMWKP

W ostatnim czasie głośno jest o problemach transportu publicznego w regionie. Urząd Marszałkowski postarał się o komunikację zastępczą dla zawieszonych kursów pociągów, a teraz zaprasza pasażerów do dzielenia się uwagami.

Samorząd województwa uruchomił specjalny adres mailowy, pod którym zgłaszać można uwagi dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów, autobusowej komunikacji zastępczej oraz planowanego przywrócenia połączeń Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. Korzystający z komunikacji publicznej mogą swoje spostrzeżenia kierować pod adres konsultacjerozkladu@kujawsko-pomorskie.pl.

Sytuacja w regionalnej kolei zmusiła Urząd Marszałkowski do uruchomienia autobusowej komunikacji zastępczej dla niektórych połączeń. Umowy, jakie podpisano z operatorami kolejowymi nie były bowiem dla włodarzy województwa satysfakcjonujące. Nieustannie trwają prace nad poprawą jakości przewozu pasażerów. Marszałek Piotr Całbecki już jakiś czas temu powołał zespoły robocze, które pracują nad zminimalizowaniem dyskomfortu podróżujących. Równolegle trwają prace przygotowawcze do przywrócenia połączeń kolejowych Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz, kiedy tylko skończą się ferie a rząd pozwoli uczniom na powrót do nauki stacjonarnej, co na razie jest jedynie zapowiedzią.

Do urzędu każdego dnia wpływają sygnały dotyczące połączeń kolejowych. Wspomniany wcześniej adres mailowy jest dobrym sposobem, aby zgłosić swoje uwagi. To dzięki nim, dokonywane są m.in. korekty w rozkładach jazdy. Na trasie Wierzchucin-Lipowa-Tleń, gdzie kursują 2 pary autobusów. Na trasie Włocławek-Kaliska-Kutno 4 pary, a na trasie Bydgoszcz-Unisław-Chełmża – 7 par. Uruchomiono także dodatkowo 3 pary autobusów relacji Bydgoszcz-Unisław. Rozważane jest także reaktywowanie linii Włocławek – Kaliska Kujawskie, w miarę możliwości finansowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *