Problemy z zawodnikiem eWinner Apatora. Kto go zastąpi?

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Do rozpoczęcia sezonu jeszcze dość długa droga, jednak w drużynie eWinner Apatora Toruń zrodził się problem kadrowy. Chodzi o 21-letniego Rosjanina, Pawła Łagutę.

Młody Rosjanin miał pełnić funkcję pierwszego rezerwowego w toruńskiej drużynie i w razie kontuzji lub problemów kogoś z podstawowych zawodników miał ich zastępować. Te plany jednak pokrzyżowały jego problemy prawne.

REKLAMA

– Paweł Łaguta popadł w poważne tarapaty w swoim kraju, a w efekcie przez najbliższe trzy lata nie ma szans na wjazd do Polski. Niestety w jego przypadku, taki obrót spraw może oznaczać koniec marzeń o profesjonalnej karierze na najwyższym poziomie w żużlu. Zawodnik nie ma szans otrzymanie wizy wraz z pozwoleniem na pracę w Polsce oraz innych krajach europejskich – jak choćby w Wielkiej Brytanii i Szwecji, czyli krajów, gdzie żużel stoi na znacznie wyższym poziomie niż w Rosji – czytamy w artykule zamieszczonym na portalu przegladsportowy.pl.

Przegląd Sportowy podaje, że 21-letni Rosjanin będzie mógł otrzymać zgodę na wjazd do Polski najwcześniej w drugim kwartale 2023 roku. To jednak nie jest pewne.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy toruński klub zapełni lukę w składzie swoimi wychowankami, czy poszuka rezerwowego w niższych ligach. Wiadomo jednak, że rezerwowy, który nie obniży poziomu drużyny po wejściu składu, może być w tym sezonie na wagę złota.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.