Próbowali włamać się do auta. Złapano ich na gorącym uczynku [WIDEO]

112 Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Policję zawiadomił świadek, który widział, jak dwóch młodych mężczyzn kręci się przy samochodzie, zaparkowanym przy ul. Sczanieckiego. Policjanci zatrzymali 18-latka i 19-latka. Okazało się, że starszy z nich ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Łącznie usłyszał ponad 40 zarzutów.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 sierpnia, krótko po północy. Dwóch nastolatków najpierw ukradło boczną szybę z jednego z aut, zaparkowanych przy ul. Szczanieckiego, a potem podejrzanie zaczęło kręcić się obok sąsiedniego samochodu. Policję zawiadomił przypadkowy świadek. Mundurowi natychmiast pojawili się na miejscu. Mężczyźni na widok policji próbowali skryć się w krzakach, ale funkcjonariusze ich dostrzegli i doprowadzili prosto do policyjnej celi.

Okazało się, że 19-latek ma swoim koncie także inne przestępstwa, m.in. liczne kradzieże w drogeriach, których dopuszczał się od stycznia 2019 r. na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość skradzionych przedmiotów to kilkadziesiąt tysięcy zł. Złodziej usłyszał w sumie 43 zarzuty, z których ostatni dotyczył poniedziałkowego włamania do auta wspólnie z młodszym kompanem. Mężczyznom grozi teraz do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *