Prof. Zybertowicz w RMF FM: “Nie podoba mi się język, którego użył prof. Nalaskowski”

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

W porannej rozmowie RMF FM prof. Andrzej Zybertowicz odniósł się do ostatnich wydarzeń związanych z profesorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Aleksandrem Nalaskowskim. – Nie podoba mi się język, którego użył prof. Nalaskowski – mówił, odnosząc się do opublikowanego kilka dni temu przez naukowca felietonu.

Prof. Aleksander Nalaskowski w swoim tekście skrytykował działania środowisk LGBT. Decyzją rektora UMK Andrzeja Tretyna został zawieszony w pełnieniu obowiązków na trzy miesiące. Wczoraj (18.09) rektor odwiesił tę karę i polecił naukowcowi roztropność w wygłaszaniu swoich opinii.  

W porannej rozmowie radia RMF FM dziennikarz zapytał prof. Zybertowicza „czy profesorowi wolno mówić tyle samo co zwykłemu przechodniowi”.

– Wydaje mi się, że tyle samo, ale nie tak samo – odpowiedział doradca prezydenta Andrzeja Dudy, profesor związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. – Obowiązuje nas jednak większa kontrola dyskursu, stylu wypowiedzi. Ludzie ze świata akademickiego dokonują czegoś, co nazywam abdykacją rozumu. Po wylaniu wiader pomyj na Cenckiewicza i Gontarczyka za ich książkę o agenturalności „Bolka” środowisko akademickie nie ujęło się za nimi i nie powiedziało: Ta książka spełnia wszystkie normy warsztatowe. Nie zaproszono ich na żadne seminarium, żadną debatę akademicką – kontynuował swoją wypowiedź w RMF FM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *