Projekt Moda Wyzwolona. Rusza cykl warsztatów on-line dla młodzieży

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

Przed nami druga edycja projektu, dedykowanego młodym dziewczynom w wieku 14-18 lat. Celem projektu jest uwrażliwienie na tematykę akceptacji własnego ciała. Najbliższe warsztaty odbędą się w środę 10 czerwca, ale obowiązują wcześniejsze zapisy.

Warsztaty modowe dla młodzieży zostaną wyjątkowo przeprowadzone w formule on-line. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Warunkiem zgłoszenia jest wypełnienie formularza. Najbliższe warsztaty dla młodych dziewczyn odbędą się w środę 10 czerwca. Motywem przewodnim będzie body positive, czyli ruch ciałopozytywność. Uznaje on, że każdy człowiek powinien mieć pozytywne wyobrażenie o swoim ciele. Warsztaty dedykowane są dla osób, które zmagają się z brakiem akceptacji swojego ciała. Spotkanie poprowadzą Paulina Anna Galanciak i Paulina Julia Łoś, założycielki Zmapuj Siebie, organizujące warsztaty dla dziewczyn w wieku licealnym i spotkania dla dorosłych kobiet na tematy związane m.in. z poszukiwaniem własnej tożsamości i szukaniem motywacji.

Na warsztatach planowana jest m.in. analiza przykładów body positive w świecie mody.

Warto sobie przypomnieć, że to co widzimy na zdjęciach to efekt pracy wielu ludzi i programów do retuszu fotografii, a nasze wyobrażenie o jakiejś “idealnej” sylwetce, to również efekt reklamy i kreowanego w modzie wizerunku. Każde ciało jest inne i każde jest piękne! – przekonują Weronika Pniewska i Teresa Więcko, autorki projektu.

Więcej informacji o warsztatach na stronie wydarzenia. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy zoom. Organizatorami są Dom Kultury Bydgoskie Przedmieście i Zmapuj Siebie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *