Prokuratura postawiła zarzuty zatrzymanym ws. pobicia na toruńskiej starówce

112 Box2 Polecamy Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom zatrzymanym ws. pobicia na toruńskiej starówce. Jedna z ich ofiar zmarła w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 marca na ul. Chełmińskiej. Jak informowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, sprzeczka między pięcioma mężczyznami zaczęła się już w lokalu. Po kilku minutach grupa wyszła na ulicę. Tam doszło do bójki. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby. 44-letni mieszkaniec Torunia, nie odzyskawszy przytomności, zmarł.

W poniedziałek do sprawy zatrzymano dwóch 30-latków, mieszkańców gminy Lubicz oraz Obrowo. Trzecia osoba sama zgłosiła się na policję.

– Podejrzanym: Kacprowi K., Bartoszowi W. oraz Mateuszowi K. prokuratura postawiła zarzut udziału w bójce w warunkach chuligańskich – mówi prok. Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu. – Ponadto Bartosz W. usłyszał zarzut uszkodzenia ciała na okres poniżej 7 dni. Mateuszowi K. śledczy zarzucają uszkodzenia mienia. Jednemu z poszkodowanych zniszczył telefon.

Podejrzani zostali przesłuchani. Po zakończeniu czynności zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze. Każdy musi trzy razy w tygodniu zgłaszać się na komisariacie właściwym ich miejscu zamieszkania. Mają także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym – drugim poszkodowanym i zakaz opuszczania kraju. Wszyscy trzej zobowiązani zostali do wpłacenia 10 tys. zł poręczenia majątkowego.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *