Prosto z ulicy trafili za kraty. Co przeskrobali?

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Toruńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj wpadli przez przypadek i trafili za kraty. Jeden za złamanie 15-letniego zakazu prowadzenia pojazdów, drugi za rozbój, kradzież i uszkodzenie mienia.

W środę dzielnicowi z podgórskiego komisariatu policji zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu marki Renault Scenic.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 41-latek z Podgórza nie powinien prowadzić pojazdu, ponieważ jeszcze przez kolejne 15 lat obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany w 2018 r. – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji.

Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany zarządzeniem wydanym przez toruński sąd w 2017 r. również za łamanie sądowego zakazu, za co ciąży na nim wyrok kilku miesięcy pozbawienia wolności.

Po wykonaniu wszystkich formalności zatrzymany z komisariatu trafił prosto do celi aresztu. Tam trafił także kolejny delikwent.

W środę kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 33-latka poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że mężczyzna może przebywać na Rubinkowie.

Podczas przejazdu ul. Rydygiera zauważyli mężczyznę, gdy szedł ulicą. 33-latek trafił do celi. Spędzi tam najbliższe miesiące, odsiadując wyroki m.in. za rozbój, kradzieże i uszkodzenie mienia, których dopuścił się w przeszłości.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *