Protest policjantów w Toruniu. Strażacy w geście solidarności będą oddawać krew

Polecamy Wiadomości
fot. nadesłane

Kulminacja policyjnego protestu oczekiwana jest 9-10 listopada. W te dni funkcjonariusze będą masowo oddawać krew, za co przysługuje dzień wolny od pracy. Z policjantami solidaryzują się też toruńscy strażacy.

W garnizonie toruńskim na zwolnieniu lekarskim jest ok. 40 proc. policjantów (ok. 274 spośród 625 policjantów z Torunia i powiatu toruńskiego). Tymczasem w całym województwie choruje co czwarty funkcjonariusz. Najwięcej w prewencji i ruchu drogowym.

Kulminacja protestu jest spodziewana 9-10 listopada. Wówczas policyjni związkowcy planują akcję oddawania krwi, za co przysługuje dzień wolny od pracy. W całym regionie może w niej wziąć udział ok. 500 policjantów.

Z policjantami solidaryzują się także toruńscy strażacy. W najbliższych dniach także będą oddawać krew. Jeszcze nie wiadomo, jaką skalę będzie mieć ta akcja:

Policyjne związki zawodowe żądają podwyżek w wysokości 650 zł, odmrożenia waloryzacji płac i przywrócenia systemu emerytalnego. Walczą także o płatne nadgodziny i prawo do pełnopłatnego chorobowego przez 30 dni w roku.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys