Prowadził pod wpływem, w domu miał narkotyki. 19-latek z zarzutami

112 Box2 Wiadomości

Nawet do 10 lat więzienia grozi 19-latkowi, w którego mieszkaniu zabezpieczono znaczne ilości narkotyków. Mężczyznę zatrzymano wcześniej podczas kontroli drogowej.

W ostatni piątek funkcjonariusze ze Śródmieścia zatrzymali do kontroli kierowcę opla astry, który został przebadany na obecność narkotyków w organizmie. Test był pozytywny. Pobrano krew do dalszych badań. Jeśli potwierdzą one, że stężenie tych środków mogło zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego, kierowcy zostanie postawiony zarzut zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środków narkotycznych. Może tez stracić uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przeprowadzono przeszukanie w mieszkaniu 19-latka, które wykazało, iż przechowywał on znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczono blisko 127 gramów amfetaminy i 113 gramów marihuany. Znaleziono również wagę elektroniczną oraz kilka tysięcy złotych. Pieniądze będą przeznaczone na poczet przyszłych kar i grzywien.

Prokurator zdecydował, że mężczyzna kilka razy w tygodniu będzie musiał zgłaszać się  do komisariatu na policyjny dozór. Obowiązuje go również zakaz opuszczania kraju, będzie musiał też zapłacić poręczenie majątkowe. Może teraz  mu grozić od roku do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *