Przebudowa mostu Piłsudskiego. Ruszył przetarg

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Remont i rozbudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego to inwestycja, która znacząco wpłynie na organizację ruchu w tym obszarze. Szczegóły zmian poznamy jednak dopiero po wyborze wykonawcy, który przedstawi pełen harmonogram prac. Właśnie został ogłoszony przetarg.

Modernizacja mostu Piłsudskiego to zadanie, które realizowane jest w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje rozbudowę półek przeprawy przy utrzymaniu ruchu na jezdni. Drugi etap będzie obejmował remont samej jezdni, dlatego konieczne będzie wstrzymanie ruchu na czas przeprowadzania prac drogowych. W zamian za to, kierowcom zostanie udostępniona przeprawa tymczasowa w postaci mostu składanego.

Kilka dni temu został ogłoszony przetarg na rozbudowę mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego. Wszyscy zainteresowani wykonawcy mogą składać oferty do 14 lutego 2020 roku. Realizatora zadania poznamy prawdopodobnie w marcu w przyszłego roku. Rozpoczęcie prac planowane jest późnią wiosną w czerwcu lub lipcu. W 2021 natomiast remontowane będą chodniki oraz elementy, znajdujące się poniżej mostu. 17 grudnia został również ogłoszony przetarg na przebudowę dróg dojazdowych do tymczasowej przeprawy – w tym przypadku czas składania ofert mija 17 stycznia.

Szanse na wygranie przetargu mają nie tylko firmy, proponujące konkurencyjne stawki. Dla ogłaszającego przetarg jednym z najważniejszych kryteriów jest takie zaplanowanie prac, aby możliwe było utrzymanie ruchu pieszych na moście.

Przed potencjalnym wykonawcą stoi nie lada zadanie. Będzie on musiał wziąć pod uwagę nie tylko konieczność naprawy płyt pomostu i wymiany uszkodzonych elementów konstrukcyjnych, ale także rozdzielenia ruchu pieszego i rowerowego. Możemy spodziewać się nowej nawierzchni jezdni, chodników, oświetlenia, iluminacji, barierek i odwodnienia. Zostaną przebudowane przyczółki mostu, a także sieci zlokalizowane na obiekcie. Planowana jest także budowa punktów widokowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *