Przebudowa Szosy Chełmińskiej na finiszu. To już jedne z ostatnich zmian w ruchu [MAPKI]

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk/MZK

W najbliższy czwartek i piątek (20 i 21 września) drogowcy będą układać ostatnią, ścieralną asfaltu na jezdni prowadzącej w kierunku Wrzosów. Prace będą podzielone na dwa etapy: pierwszy od Żwirki i Wigury do Długiej i drugi na północnej części skrzyżowania Szosy Chełmińskiej i Długiej. Czeka nas sporo utrudnień.

Jak będzie wyglądać organizacja ruchu podczas asfaltowania? O godz. 8 w czwartek zostanie zamknięty dla ruchu odcinek Szosy Chełmińskiej między ul. Żwirki i Wigury a Długą. Nie będzie można skręcić z Szosy Chełmińskiej w Długą od strony Wrzosów. Objazd w kierunku Wrzosów będzie biegł ul. Żwirki i Wigury oraz Legionów do Polnej.

źródło: Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

Autobusy linii nr 18, 34 i nocnej 05 w kierunku Wrzosów i Rubinkowa pojadą ul. Żwirki i Wigury i Legionów. “Szesnastka” w kierunku ul. Olimpijskiej będzie omijać ul. Długą i zostanie skierowana na ul. Polną i Legionów.

Kolejne zmiany czekają nas już następnego dnia – w piątek (21 września) także od godz. 8. Tym razem zamknięta dla ruchu będzie północna część skrzyżowania Szosy Chełmińskiej i Długiej. Ul. Długa od Szosy Chełmińskiej do św. Boboli będzie drogą jednokierunkową. Nie będzie możliwy wyjazd z ul. Długiej w Szosę Chełmińską.

źródło: Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu

“Osiemnastka” w kierunku Wrzosów i Rubinkowa pojedzie objazdem ul. Długą, Legionów i Polną. 

– Autobusy linii nr 34 i nocnych 03 i 05 w kierunku Pl. Skalskiego i centrum pojadą objazdem ul. Legionów i Żwirki i Wigury (dla linii nr 34 i 05 dodatkowy przystanek za rondem Czadcy) – informuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK.

“Szesnastka” w kierunku Wrzosów ominie ul. Długą i będzie skierowana ul. Legionów i Polną. Autobusy linii nr 27, 31 i 32 w kierunku Wrzosów pojadą Szosą Chełmińską, ominą średnicówkę i pomkną objazdem ul. Długą, Legionów i Polną.

Od soboty (22 września) wszystkie linie autobusowe wracają na stałe trasy przejazdu z wyjątkiem autobusów linii nocnej nr 03, która na prośbę pasażerów kursować będą na stałe w obu kierunkach ul. Długą, Szosą Chełmińską i Żwirki i Wigury z ominięciem przejazdu trasą średnicową.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *