Przebudowa ul. Chrzanowskiego. W tym rejonie pojedziemy inaczej [MAPA]

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne

Nowa jezdnia, chodniki i zjazdy do posesji – taki ma być efekt ruszającej w najbliższy piątek przebudowy ul. Chrzanowskiego. W związku z pracami w tym rejonie zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na co trzeba będzie zwrócić uwagę?

Dojazd do ronda Elany (przy sklepie Makro) od strony ul. Skłodowskiej-Curie, a także południowa część ronda i ulica na zachód od ronda zostaną zamknięte. Będą tam prowadzone prace rozbiórkowe. Rozpocznie się także budowa kanalizacji deszczowej. Objazd do ul. Chrzanowskiego i do sklepu Makro wytyczono przez ulicę Szymańskiego i następnie w kierunku ul. Na Zapleczu i ul. Chrzanowskiego. Na rondzie Elany na odcinku dojazdu do sklepu Makro ruch odbywał się będzie w obu kierunkach.

fot. MZD

Po przebudowie od ronda Elany do linii kolejowej ul. Chrzanowskiego będzie miała szeroką na 6,5 m asfaltową nawierzchnię i chodniki dla pieszych. Wybudowane zostaną zjazdy do posesji, perony autobusowe oraz 10 miejsc parkingowych. W planach jest także oświetlenie i przydrożna zieleń. Koszt przebudowy sięgnąć ma 5,7 mln zł. Prace mają zostać ukończone do końca lipca 2022 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *