Przebudowa ul. Chrzanowskiego. W tym rejonie pojedziemy inaczej [MAPA]

Box2 Wiadomości
fot. ilustracyjne

Nowa jezdnia, chodniki i zjazdy do posesji – taki ma być efekt ruszającej w najbliższy piątek przebudowy ul. Chrzanowskiego. W związku z pracami w tym rejonie zmieniona zostanie organizacja ruchu. Na co trzeba będzie zwrócić uwagę?

Dojazd do ronda Elany (przy sklepie Makro) od strony ul. Skłodowskiej-Curie, a także południowa część ronda i ulica na zachód od ronda zostaną zamknięte. Będą tam prowadzone prace rozbiórkowe. Rozpocznie się także budowa kanalizacji deszczowej. Objazd do ul. Chrzanowskiego i do sklepu Makro wytyczono przez ulicę Szymańskiego i następnie w kierunku ul. Na Zapleczu i ul. Chrzanowskiego. Na rondzie Elany na odcinku dojazdu do sklepu Makro ruch odbywał się będzie w obu kierunkach.

fot. MZD

Po przebudowie od ronda Elany do linii kolejowej ul. Chrzanowskiego będzie miała szeroką na 6,5 m asfaltową nawierzchnię i chodniki dla pieszych. Wybudowane zostaną zjazdy do posesji, perony autobusowe oraz 10 miejsc parkingowych. W planach jest także oświetlenie i przydrożna zieleń. Koszt przebudowy sięgnąć ma 5,7 mln zł. Prace mają zostać ukończone do końca lipca 2022 roku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *