Przebudowa ul. Grudziądzkiej. Kierowców czekają zmiany w ruchu

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Od najbliższego piątku kierowcy, jadący drogą krajową nr 91, muszą przygotować się na spore zmiany w ruchu drogowym. Rusza remont dwukierunkowej jezdni zachodniej na ul. Grudziądzkiej. To jednak nie wszystkie zmiany, które czekają zmotoryzowanych mieszkańców miasta.

Jezdnia zachodnia na ul. Grudziądzkiej zostanie zamknięta dla ruchu 8 maja. Kierowcy będą mogli poruszać się przebudowaną już jezdnią wschodnią. Zamknięte zostanie także skrzyżowanie “nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej. Natomiast skrzyżowanie ul. Grudziądzkiej z ul. Celniczą będzie otwarte dla kierowców, jadących w prawo.

Przebudowa ulicy Grudziądzkiej to jedna z większych inwestycji realizowanych obecnie w Toruniu – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskiego MZD.

Celem inwestycji jest zmodernizowanie dwóch niezależnych skrzyżowań “nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej i wybudowanie w ich miejsce ronda turbinowego. W planach jest także wykonanie ciągów rowerowych na ul. Grudziądzkiej i ul. Fortecznej.

To pozwoli usprawnić ruch w tym miejscu, poprawi bezpieczeństwo, a także ułatwi wjazd na DK nr 91 i dojazd do Centralnego Cmentarza Komunalnego – dodaje Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Inwestycja zakończy się we wrześniu i pochłonie 7.7 mln zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *