Przed nami czytanie Konstytucji dla Europy pod pomnikiem Kopernika

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

19 maja (niedziela) czeka nas plenerowa prezentacja dokumentu z powstania listopadowego “Konstytucji dla Europy 1831 r.” Okazją do tego wydarzenia jest 15. rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

To wydarzenie organizują wspólnie Obywatelski Toruń, Obywatele RP w Toruniu i My Obywatele Unii Europejskiej. 19 maja na Rynku Staromiejskim – przy pomniku Mikołaja Kopernika – odbędzie się czytanie “Konstytucji dla Europy 1831 r.” Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego.

Prezentacja rozpocznie się o godz. 19. Wezmą w niej udział Olgierd Łukaszewicz, znany aktor oraz obywatele Torunia.

Zapraszamy na krótką lekcję historii! Wojciech Bogumił Jastrzębowski – kompletnie nieznany i zapomniany przez rodaków – stworzył wizję zintegrowanej Europy! Przy pomniku Mikołaja Kopernika z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej przygotujemy akcję artystyczną, przypominając polską myśl integracyjną z XIX w. Odczytamy fragmenty “Konstytucji dla Europy” z 3.05.1831 r. pióra Powstańca Listopadowego Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego, patrona Fundacji My Obywatele UE, której Fundatorem jest Olgierd Łukaszewicz – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *