Przed nami finałowe turnieje SGP na Motoarenie!

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W piątek i sobotę na toruńskiej Motoarenie odbędą się dwa ostatnie turnieje tegorocznej Grand Prix. Dotychczasowym liderem jest Bartosz Zmarzlik, który stoi przed wielką szansą na obronę mistrzowskiego tytułu.

Ubiegłoroczny mistrz wygrał dwa ostatnie turnieje w Czechach, dzięki czemu awansował na pozycję lidera. Zawodnikami, którzy są najbliżej Polaka w tabeli są Szwed Fredrik Lindgren i Anglik Tai Woofinden, który zawody w Czechach dwukrotnie zakończył tuż za Zmarzlikiem.

REKLAMA

Reprezentant Polski jest najmłodszym kierowcą z czołowej trójki. Jest młodszy o 5 lat od zajmującego trzecie miejsce Woofindena i aż o 10 lat od okupującego drugą lokatę Lindgrena. To jednak z pewnością nie wpłynie na to, że jeżdżącemu w Stali Gorzów i Elit Vetlanda Polakowi zabraknie doświadczenia w kluczowym momencie sezonu.

W czołówce klasyfikacji generalnej znajduje się także drugi z Polaków, Maciej Janowski. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 71 punktów. Polak wciąż ma matematyczne szanse na to, by zająć trzecie miejsce na koniec sezonu. Musiałby jednak spisać się bardzo dobrze w obu toruńskich turniejach, a dodatkowo liczyć na fatalne występy Taia Woofindena.

Rozpoczęcie obu turniejów zaplanowane jest na godzinę 19:00. Bilety można kupić tutaj: https://www.kstorun.kupbilety.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *