Przed nami kolejna część cyklu Medyczne Środy

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

26 lutego w Centrum Innowacyjnej Edukacji rozpocznie się cykl wykładów popularnonaukowych. Będą trwały do końca maja. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przez najbliższe trzy miesiące w Centrum Innowacyjnej Edukacji zostanie zorganizowanych 14 wykładów w ramach kolejnej części cyklu “Medyczne Środy”. To już 25. edycja wydarzenia, które organizowane jest przez Collegium Medicum UMK nieprzerwanie od 2007 roku. Spotkania adresowane są do mieszkańców regionu.

Uczestnicy będą mogli m.in. posłuchać o roli żelaza w organizmie, historii aseptyki i antyseptyki, roli fitoterapii w ochronie zdrowia, morfinie, raku płuc, diecie przy chorobach tarczycy, endometriozie, funkcjonowaniu nerek czy niedoborach testosteronu.

Organizatorami tegorocznego cyklu są Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia. Wykłady będą rozpoczynać się o 18.00. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *