Przed nami modernizacja torowisk tramwajowych

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Miejski Zakład Komunikacji zmodernizuje trzy odcinki torowisk tramwajowych w ramach projektu BiT-City II. Właśnie ogłoszono przetarg na realizację tych zadań. Roboty zakończą się w połowie 2022 r.

Zakres robót budowlanych obejmie nie tylko przebudowę torowisk tramwajowych, ale także wymianę słupów trakcyjnych, nawierzchni drogowej, chodników, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej oraz przebudowę systemu odprowadzania wód deszczowych i sieci uzbrojenia technicznego. W obszarze nowych torowisk pojawią się także nasadzenia.

Zaplanowana modernizacja obejmie torowisko na ul. Bydgoskiej, torowisko na trasie linii nr 1 i 5 od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego oraz torowisko na trasie linii nr 2 na odcinku od pl. Niepodległości do ul. Reja. Celem inwestycji jest zwiększenie wykorzystania bezemisyjnego transportu miejskiego na obszarze Torunia, integracja publicznego transportu zbiorowego, zmniejszenie ruchu samochodowego, zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów i poprawa jakości podróżowania tramwajami.

Zadania, na które został ogłoszony przetarg, to trzy z ośmiu, wchodzących w skład projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT City II”. Poza modernizacją torowisk tramwajowych znalazła się wśród nich budowa linii tramwajowej na osiedle Jar oraz zakup niskopodłogowego taboru tramwajowego, pojazdów technicznych, 6 autobusów elektrycznych i 14 autobusów hybrydowych. Projekt pochłonie łącznie ponad 400 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *