Przed nami Speedway Euro Championship

Box2 Sport
Fot. Sławomir Kowalski / UM Toruń

W najbliższą sobotę na toruńskiej Motoarenie odbędzie się 2. runda tegorocznego cyklu Tauron Speedway Euro Championship. W poniedziałkowej konferencji prasowej, zapowiadającej wydarzenie, udział wziął honorowy ambasador cyklu SEC, poseł do PE Ryszard Czarnecki.

– To dla mnie wielki zaszczyt, że po raz czwarty mogę być patronem honorowym SEC, czyli mistrzostw Europy seniorów na żużlu. W stawce cyklu jest czterech polskich zawodników, a Toruń w poprzednich latach okazywał się szczęśliwy zarówno dla Pawła Przedpełskiego w 2015 roku, kiedy zajął drugie miejsce jak i przed dwoma laty dla Jarosława Hampela, który zwyciężył na Motoarenie z dziką kartą.Gratuluję organizatorom, że wybrali na miejsce tych zawodów takie fantastyczne miejsce, uwielbiane zarówno przez turystów dzięki niezwykłej starówce, ale równieź przez kibiców dzięki najnowocześniejszemu i najpiękniejszemu obiektowi żużlowemu na świecie -powiedział Ryszard Czarnecki. – Stadion w Cardiff i Stadion Narodowy w Warszawie robią wielkie wrażenie, ale Motoarena ma nad nimi przewagę stałego, a nie kilkudniowego toru.

REKLAMA

W tym roku indywidualne mistrzostwa Europy odbędą się w Toruniu już po raz trzeci. Poprzednie zawody cyklu rozgrywane były w 2015 i 2017 r.

– Z chęcią włączamy się w organizację ciekawych wydarzeń sportowych na wysokim poziomie, a Motoarena jest do sobotnich zawodów doskonale przygotowana. Istotny jest dla nas również udział toruńskich sportowców i wychowanków tutejszego klubu; zobaczymy przecież Pawła Przedpełskiego i startującego z dziką kartą Adriana Miedzińskiego – zapowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Wartością dodaną sobotnich wydarzeń będzie również wizyta legendy toruńskiego i światowego czarnego sportu – Pera Jonssona, którego zawsze z radością gościmy w naszym mieście.

Zwycięzcą pierwszej rundy tegorocznego cyklu Tauron SEC został Grigorij Łaguta. Rywalizacja przeprowadzona została 13 lipca w niemieckim Güstrow. A czego spodziewać się będziemy mogli w Toruniu?

– Myślę, że sobotnie zawody od strony sportowej będzie to naprawdę wielkie show z wielkimi emocjami – mówił prezes zarządu One Sport Karol Lejman. – Tegoroczna stawka to wielu ambitnych zawodników i cykl jest bardzo wyrównany. W tym roku o zwycięstwo będzie walczyć więc wielu zawodników. Oprócz Grigorija Łaguty publiczność zobaczy m.in. Leona Madsena, który jest współliderem cyklu Grand Prix, Nickiego Pedersena i wielu innych gwarantujących emocje żużlowców.

To jednak nie koniec atrakcji. W sobotę na kibiców i mieszkańców miasta czekać będzie wiele konkursów z nagrodami oraz koncert – na scenie wystąpi wokalistka Sara Pach.

W miasteczku kibica spotkać się będzie można z legendami toruńskiego żużla. Tam także zorganizowany zostanie Dzień Dawcy Szpiku.

Plan sobotnich atrakcji:

 • od godz. 14:00 – miasteczko kibica
 • godz. 16:00 – otwarcie bram
 • godz. 18:00 – rozpoczęcie zawodów

Numery startowe 2. rundy Tauron SEC w Toruniu:

 1. Kacper Woryna (Polska)
 2. David Bellego (Francja)
 3. Paweł Przedpełski (Polska)
 4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
 5. Leon Madsen (Dania)
 6. Nicki Pedersen (Dania)
 7. Mikkel Michelsen (Dania)
 8. Grigorij Łaguta (Rosja)
 9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 10. Bartosz Smektała (Polska)
 11. Jarosław Hampel (Polska)
 12. Anders Thomsen (Dania)
 13. Adrian Miedziński (Polska)
 14. Vaclav Milik (Czechy)
 15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 16. Michael J. Jensen (Dania)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *