Przed nami wielki finał cyklu „O Puchar Niepodległości”

Box2 Sport Wiadomości
fot. Paweł Skraba

Po trzech tygodniach turniejów eliminacyjnych nadszedł wreszcie długo wyczekiwany finał. Młodzi piłkarze do dwunastego roku życia powalczą o triumf w cyklu „O Puchar Niepodległości” w najbliższą niedzielę 4 października na stadionie w Chełmży.

Początek emocji już o godzinie 9, o której powitane zostaną wszystkie drużyny i zaprezentowany zostanie terminarz zawodów. W tym samym czasie otwarta zostanie także strefa piknikowa. Biuro zawodów rozpocznie pracę godzinę wcześniej. W finałowym turnieju weźmie udział 20 drużyn, podzielonych na cztery grupy. W grupie A gospodarzy reprezentować będzie Legia Chełmża. Jej rywalami będą Mień Lipno, Chełmianka Chełmno, Żak Żbiczno oraz Wojownik Wałcz. Faworytem grupy B będzie BACH Brąchnowo, który wygrał pierwszą imprezę organizowaną w Papowie Biskupim. Tym razem zespół będzie rywalizował z Węgrowianką Węgrowo, UKS Trójką Rypin, Unislavią Team oraz Legią II Chełmża. Ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie C, w której trudno wskazać kandydata do zwycięstwa. Wystąpią w niej Cyklon Kończewice, GKS Wikielec, UKS Skompensis Skępe, AP Młody Lubień oraz Victoria Lisewo. Równie wyrównana może być rywalizacja w grupie D, gdzie znalazły się KS Futgol Dębowa Łąka, Kasztelan Papowo Biskupie, Lech Rypin, Orkan Zławieś Wielka oraz UKS Płużnica.

REKLAMA

Do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z grupy. Spotkania te zaplanowane są równolegle na czterech boiskach o godzinie 12:45. Finał zawodów ma rozpocząć się o godzinie 14:10. Później zaplanowana jest ceremonia dekoracyjna, na której najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymają wyróżnienia. Triumfator całego cyklu „O Puchar Niepodległości” otrzyma atrakcyjne nagrody: dwudniowy pobyt w Warszawie z noclegiem, vouchery na sprzęt sportowy, obecność na meczu Ekstraklasy, rozegranie testowego meczu z jedną drużyn skojarzonych z Legią Soccer Schools, a także zwiedzanie stadionu PGE Narodowy, Centrum Nauki Kopernik oraz Pałacu Kultury i Nauki. Po zawodach na godzinę 17 zaplanowany jest koncert.

Organizatorem cyklu jest Fundacja Aktywni dla Polski. Całość współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu. Cykl odbywa się pod patronem honorowym marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego i posła Mariusza Kałużnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *