Przedostatni mecz w sezonie. Torunianie zagrają z Treflem Sopot

Box2 Sport Wiadomości
fot. Róża Koźlikowska | @FotRose

W swoim przedostatnim meczu w sezonie 2020/21 Polski Cukier Toruń zmierzy się z pewnym udziału w fazie Play-off Treflem Sopot.

Podopieczni trenera Zawadki stracili już szansę na udział w tegorocznej fazie Play-off, o czym pisaliśmy tutaj:

REKLAMA

Trefl Sopot jest natomiast w ósemce zespołów, które powalczą o medale. Nie wiadomo jednak, które miejsce zajmie na koniec sezonu zasadniczego i na kogo trafi w decydującej fazie rozgrywek.

Pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem sopocian. Spotkanie zakończyło się wynikiem 96:67. Najlepszymi strzelcami Polskiego Cukru Toruń w tamtym spotkaniu byli Donovan Jackson i Carlton Bragg. Obaj zdobyli wówczas po 20 punktów.

Koszykarze z Torunia podchodzą do tego meczu po wygranej z inną drużyną pewną udziału w Play-offach, Startem Lublin. Sopocianie także ostatni meczu zakończyli zwycięstwem. Ich rywalem był MKS Dąbrowa Górnicza.

Najlepszym strzelcem sopocian w tym sezonie jest Nuni Omot, który zdobywa średnio 17,3 pkt na mecz. Niemałe problemy torunianom sprawi pewnie także ich były gracz, Karol Gruszecki. Emocjonujące z pewnością będą także podkoszowe pojedynki dwóch reprezentantów Polski – Damiana Kuliga i Dominika Olejniczak, który pochodzi właśnie z Torunia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:30.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *