Przedsiębiorcy przestrzegają obostrzeń? Trwają policyjne kontrole

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP Toruń

Od poniedziałku 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia przeciwepidemiczne. Ograniczenia dotknęły m.in. korzystanie z infrastruktury sportowej, galerie handlowe, czy hotele. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami policji, która sprawdza, czy nowe zasady bezpieczeństwa są przestrzegane.

Wraz z początkiem tygodnia rozpoczęły się kontrole miejsc, objętych nowymi obostrzeniami. Przeprowadzają je policjanci, wspólnie z przedstawicielami sanepidu. Do tej pory przeprowadzono kilkanaście takich kontroli i nie wykryto naruszeń obowiązujących przepisów. Wynika z tego, że przedsiębiorcy stosują się do obostrzeń.

– W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie nosa i ust oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać miejsc gromadzenia się osób, bo tam możemy narazić się na zakażenie – apeluje asp. Wojciech Chrostowski z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Toruniu.

Tagged

3 thoughts on “Przedsiębiorcy przestrzegają obostrzeń? Trwają policyjne kontrole

  1. Zupełnie inne “zasady obowiązują” w sklepach Biedronki w Toruniu. Tam NOCHALE swobodnie dmuchają na siebie wzajemnie i na produkty żywnościowe! Maseczki tak, ale nie na nochale. Zaròwno klienci jak i personel maseczki na ustach a na nochalach nie-wielu. Wolność NOCHALI w Biedronce! Ilość klientòw na m2 ? Jakie metry, nie tam. Swoboda! Luz!

  2. NOCHALE gòrą! NOCHALE zarażają!! COVID-19 kocha NOCHALE! NOCHALE to super wektory Covid-19 !! Jakiś NOCHAL dostał mandat? Chyba NIE! A Sanepid, wyznaczył chociaż jednemu NOCHALOWI karę pieniężną?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *