Przedsiębiorcy zapłacą mniej za ogródki? Jest plan na obniżkę

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Zamiast 4 zł, tylko 40 gr – tyle za m² zajęcia pasa drogowego mogą zapłacić restauratorzy, który zdecydują się na wystawienie latem ogródków na drogach zarządzanych przez MZD. Obniżka miałaby obowiązywać o 1 czerwca do 30 września. W czwartek nad tym pomysłem pochylą się radni, od których decyzji będzie zależało, czy przedsiębiorcy zapłacą za ogródki 10 razy mniej.

Uchwała ma wesprzeć przedsiębiorców, którzy znacznie ucierpieli w czasie pandemii. Do tej pory miasto otrzymało 20 wniosków o ogródki, które miałyby znajdować się na drogach zarządzanych przez MZD. W ubiegłym roku takich obiektów było 41.

Restauratorzy będą mogli znów przyjmować klientów w ogródkach od 15 maja. Jeśli radni poprą uchwałę, opłata od czerwca będzie wynosiła zaledwie 40 gr za m². Podobne rozwiązanie wprowadzono już dla ogródków znajdujących się na drogach wewnętrznych zespołu staromiejskiego, pozostających w zarządzie Biura Toruńskiego Centrum Miasta.

– Chciałbym prosić radę, aby ogródki gastronomiczne, ale także obiekty takie jak stawiane okresowo stragany i punkty sprzedaży, miały obniżoną stawkę opłaty za metr kwadratowy – wyjaśnia prezydent Torunia Michał Zaleski. – Dziś jest to 4 zł za każdy m² zajęcia pasa drogowego na drogach zarządzanych przez Miejski Zarząd Dróg. Propozycja jest taka, by od 1 czerwca było to 40 gr. Staramy się choć odrobinę ulżyć przedsiębiorcom, by mogli trochę nadrobić czas zamknięć, ograniczeń, zakazów i nakazów, szczególnie dotkliwy w gastronomii.

Tagged

1 thought on “Przedsiębiorcy zapłacą mniej za ogródki? Jest plan na obniżkę

 1. To ile tej “ulgi” będzie?
  Dwa…-2 zł na godzinę pracy lokalu?
  To żart?
  A list do posła Gowina, to po co był?
  Tylko by powiedzieć, że się napisało?
  Nie odpisał nawet.
  Więc pisze się drugi raz z napomnieniem.
  Toruń powinien otrzymać 50.000.000 zł,
  na wsparcie z powodu strat w turystyce.
  Już prezydent zapomniał?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *