Przejazd rowerowy przy ul. Kościuszki zlikwidowany. MZD: Barierka zmusza do zejścia z roweru

Box2 Wiadomości
fot. Stowarzyszenie Rowerowy Toruń.

Przejazd rowerowy przy przejściu dla pieszych przy ul. Kościuszki został niedawno zastawiony barierką. Brak możliwości przejazdu wywołał oburzenie ze strony samych rowerzystów, a Miejski Zarząd Dróg tłumaczy, że o postawieniu przeszkody zadecydowały względy bezpieczeństwa.

Chcący przedostać się na drugą stronę ulicy rowerzyści muszą albo zejść z roweru, albo wybrać inny przejazd – znajdujący się jednak nieco daleko. Stowarzyszenie Rowerowy Toruń skrytykowało zlikwidowanie przejazdu, nie rozumiejąc decyzji MZD.

– Nie wiemy czemu służyć mają tego typu działania podejmowane przez władze miasta. Pogarszają one jakość infrastruktury rowerowej w Toruniu i utrudniają poruszanie się rowerzystom, a w żaden sposób nie poprawiają bezpieczeństwa na drodze – czytamy we wpisie na facebooku Stowarzyszenia.

O przyczyny zlikwidowania przejazdu i ewentualną alternatywę dla jednośladów zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

Przejazd został zlikwidowany z uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów  w tym miejscu. Przejazd w tym miejscu  nie należał do najbezpieczniejszych – mała odległość od wiaduktu, co stwarzało zagrożenie. Kierowcy zjeżdżający z górki często musieli gwałtownie hamować.

W bliskim sąsiedztwie  jest przejście z sygnalizacją i przejazdem rowerowym. Barierka zmusza do zejścia z roweru i przejścia przez jezdnię w bezpieczny sposób – czytamy w odpowiedzi MZD.

Barierka nie poprawia bezpieczeństwa – twierdzi Rowerowy Toruń. Poprawia – przekonuje Miejski Zarząd Dróg. Kto ma rację? Pewne jest jedynie to, że rowerem już w tym miejscu nie przejedziemy.

Tagged

7 thoughts on “Przejazd rowerowy przy ul. Kościuszki zlikwidowany. MZD: Barierka zmusza do zejścia z roweru

 1. To przejście rzeczywiście jest niebezpieczne. Sama kiedyś miałam tam sytuację, w ktorej niemal potrąciłam rowerzystę- sznur aut stojących w korku na prawym pasie, lewy pas znacznie luźniejszy…. I nagle zza jakiegoś wiekszego auta wyskoczył mi przed maskę rowerzysta… Wiem, że miał pierszeństwo, ale kierowca, jadący lewym pasem, nie miał szans go zobaczyć. I często tam się zdarzają takie sytuacje

 2. KURKA WODNA !!
  Sama się “kobita” przyznaje.
  Inni stają przed przejściem, a ona…
  JEDZIE!!
  Są rzeczywiście przejścia
  NIEBEZPIECZNE gdy…
  ONA JEDZIE.

 3. trzeba być niezłym czubem ,żeby otwarcie przyznawać się do łamania przepisów i jeszcze mieć o to pretensje. Lewy pas wolny to sobie przelecę przez przejście….a widziała pani oznaczenie przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów i czy wie pani co nalezy wtedy zrobic kiedy nie ma się dostatecznej widocznoiści?!!! przez takich “inteligentów’ giną osoby na przejściach…dramat!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *