Przetarg na S10 między Toruniem a Bydgoszczą już w 2019 r.?

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

“Rzeczpospolita” podała, że w 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ogłosić przetarg na budowę 50-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S10 między Toruniem a Bydgoszczą.

“Rzeczpospolita”  napisała o nowych przetargach na budowę dróg, jakie planuje w najbliższym czasie GDDKiA. Wśród nich była mowa także o 50-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S10 między Toruniem a Bydgoszczą. Według ustaleń dziennikarzy “Rzeczpospolitej” przetarg na budowę tej jednej z kluczowych dla regionu inwestycji miałby zostać ogłoszony w pierwszej połowie 2019 r. Czy tak faktycznie będzie?

Skontaktowaliśmy się z bydgoskim oddziałem GDDKiA. Z informacji, jakie otrzymaliśmy, ogłoszenie przetargu w takim terminie wydaje się mało prawdopodobne. W tej chwili GDDKiA kończy prace projektowe i związane z dokumentacją niezbędną do wydania decyzji środowiskowej. Wkrótce też złoży wniosek o taką decyzję. Planuje ją uzyskać w 2019 r.

Po uzyskaniu decyzji środowiskowej GDDKiA będzie musiała jeszcze wystąpić o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Te pozwolenia dopiero pozwolą przejść do kolejnego etapu – ogłoszenia przetargu na wykonawcę.

Nie wiadomo zatem jeszcze, kiedy taki przetarg zostanie ogłoszony, a tym bardziej w jakim modelu będzie realizowana S10 między stolicami regionu. Pod uwagę brane jest m.in. partnerstwo publiczno-prywatne.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *