Przewróciła się ściana budynku. 36-latek zginął pod gruzami [ZDJĘCIA]

112
fot. Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią

Dziś ok. godz. 8.50 w Kcyni (powiat nakielski) na ul. Rynek doszło do nieszczęśliwego wypadku. Na mężczyzn wykonujących prace na terenie jednej z firm przewróciła się ściana budynku gospodarczego. Na miejscu zginął 36-letni mieszkaniec gminy Kcynia.

Tuż przed godz. 9 nakielski dyżurny policji przyjął zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło w Kcyni przy ul. Rynek. Na miejsce zostało skierowane pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

– Pracujący na miejscu zdarzenia mundurowi pod nadzorem prokuratora prowadzili oględziny i przesłuchiwali świadków – relacjonuje Damian Moczadło, p.o. oficera prasowego policji w Nakle nad Notecią. – Z ich wstępnych ustaleń wynika, że czterech mężczyzn wykonywało prace związane z demontażem chłodni. Podczas tych prac ściana mieszczącego się w pobliżu budynku gospodarczego przewróciła się na pracowników.

Jeden z mężczyzn – 36-latek – został przysypany elementami ściany i zginął na miejscu. Poszkodowanym w tym zdarzeniu jest także drugi pracownik mający 57 lat. Przebywa w szpitalu z obrażeniami ciała niezagrażającymi jego życiu.

O zdarzeniu została poinformowana inspekcja pracy i nadzór budowlany. Przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają kcyńscy funkcjonariusze.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu.
http://fb.me/wojciech.giedrys