Przy I LO w Toruniu powstał Szkolny Dom Kultury. Trwa zbiórka funduszy na wyposażenie

Box2 Wiadomości
fot. Stowarzyszenie Absolwentów "Nicolaus" / zrzutka.pl

Koncerty, premiery szkolnego teatru, panele dyskusyjne, wykłady naukowe, akcje społeczne, wystawy czy szkolenia… Wszystkie te działania mogą się teraz przenieść do nowo powstałej przy I LO przestrzeni Szkolnego Domu Kultury. Nie będzie to jednak możliwe bez finansowego wsparcia, więc specjalne w tym celu została uruchomiona zrzutka.

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu przebudowało istniejące przy szkole garaże na Szkolny Dom Kultury z okazji 450-lecia istnienia placówki. Przedsięwzięcie udało się zrealizować, dzięki środkom z budżetu miasta. Zagospodarowane fundusze musiały jednak zostać ograniczone przez epidemię koronawirusa i nie wystarczyło ich już na wyposażenie sal. Wnętrza będą pełnić funkcje przestrzeni warsztatowej, konferencyjnej, koncertowej, kinowej czy teatralnej. Będzie można w nich realizować projekty edukacyjne, społeczne i kulturalne. Przeniesienie do nowej przestrzeni licznych działań, podejmowanych przez uczniów i nauczycieli “Jedynki”, pozwoli uniezależnić je od planów lekcyjnych i nadać im zupełnie nowy wymiar. W projektach mogłaby dzięki temu uczestniczyć nie tylko społeczność uczniowska, ale także lokalna.

Nie będzie to jednak możliwe bez wsparcia. Specjalnie w tym celu dla absolwentów i sympatyków “Jedynki” została uruchomiona zrzutka pn.: “Wyposażenie Szkolnego Domu Kultury w Jedynce”. Liczy się każda złotówka. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup m.in. mobilnych elementów sceny, oświetlenia teatralnego, nagłośnienia, rzutnika filmowego, kurtyny, podnośnego ekranu czy stołu mikserskiego.

Zbiórkę funduszy zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów “Nicolaus”.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *