Przy ul. Głowackiego w Toruniu pojawi się zielony skwerek. Dla ludzi i kotów

Box1 Wiadomości

Biuro Ogrodnika Miejskiego Urzędu Miasta Torunia złożyło zamówienie na realizację zadania pn. “Zielony skwerek przy ul. Głowackiego 5. Azyl dla wolnożyjących kotów i piękna zieleń dla ludzi”. To kolejny projekt z tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowo zagospodarowanej przestrzeni już pod koniec listopada.

Chodzi o teren przy ul. Głowackiego 5 w Toruniu, znajdujący się naprzeciwko pawilonu usługowo-handlowego. Celem autorów projektu do Budżetu Obywatelskiego było zadbanie o wolnożyjące na tym terenie koty.

Sytuacja naszych kotów pogorszyła się. Źli ludzie wyrzucili ich budki w krzaki, niszczą miseczki, wlewają do nich zużyty olej samochodowy. Zaradźmy temu! – tłumaczyli w opisie projektu.

Projekt uzyskał odpowiednią liczbę głosów i zadanie będzie realizowane. Obejmie wycięcie dwóch uschniętych drzew (żywotnika i modrzewia) oraz pielęgnację pozostałych, polegającą m.in. na usunięciu posusza oraz cięciach pielęgnacyjnych i odmładzających. Teren zostanie wzbogacony o nasadzenia roślinne z drzew, krzewów, bylin oraz traw ozdobnych. Wykonawca zaaranżuje placyk z alejką, przy której pojawią się ławki doświetlane latarniami solarnymi. Ścieżka, prowadząca od wejścia na skwerek do ozdobnego klombu różanego na placyku, zostanie zbudowana z kostki betonowej. Działka zostanie ogrodzona niskim, drewnianym płotkiem, nie wyższym niż 100 cm.

Przestrzeń nabierze kolorów, wpłynie na bioróżnorodność gatunków roślin oraz da schronienie pobliskim zwierzętom, a przede wszystkim umożliwi integrację społeczną dając, zielone miejsce spotkań i odpoczynku – opisują autorzy projektu zagospodarowania.

Najważniejszym elementem projektu będzie jednak stworzenie przestrzeni dla bezdomnych kotów i wyposażenie jej w kocie domki i karmnik. Same budki zostaną posadowione na nawierzchni żwirowej. Całość kociej przestrzeni ma być otoczona roślinnością (m.in. kocimiętką) oraz odgrodzona pasem krzewów. Łącznie na działce pojawią się 4 budki i 1 karmnik. Dodatkowo, twórcy projektu uwzględnili w nim także poidełko dla ptaków na wysokiej nóżce.

Teren zostanie zagospodarowany najpóźniej do 22 listopada.

Tagged

2 thoughts on “Przy ul. Głowackiego w Toruniu pojawi się zielony skwerek. Dla ludzi i kotów

  1. .najbardziej cenzurowany dziennikarz w kraju- Piotr Szlachtowicz z 101% polskiej telewizji wREALU24 – dziś Toruniu ! ul. Suleckiego 2 -Rubinkowo restaur. “Momento” 18:00
    (książka “Pandemia Cenzury”)
    Wydźcie na świeże powietrze, zamiast ciągle wysłuchiwać o pandemicznej tresurze, nachalnej agitacji szczep. i kagańcowym NA-mordyźmie, w której bierze udział cały Główny Nurt, razem z gadzinowymi miejskimi gazetkami włącznie……

  2. Weźcie te koty z Czerniewic tam przenieście.
    Kociary zrobiły im tu jadłodajnię i choć nie mam nic do kotów, to mam już ich stanowczo dość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *