Przysięga wojskowa kujawsko-pomorskich Terytorialsów w Toruniu [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
fot. nadesłane

W sobotę 27 czerwca o 10.00 miała miejsce przysięga wojskowa żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Była to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów bez udziału rodzin i mediów. Chodziło o zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w dobie pandemii.

Terytorialsi z Kujaw i Pomorza przysięgali w ubiegłą sobotę na terenie 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu przy ul. Piastowskiej. Przysięgę złożyło 63 uczestników szkolenia podstawowego i 60 uczestników szkolenia wyrównawczego. Całość szkolenia odbywała się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Złożenie przysięgi jest równoznaczne z rozpoczęciem 3-letniego cyklu szkoleniowego. Składający przysięgę żołnierze zasilą 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu.

Po części oficjalnej odbył się uroczysty obiad z dowódcą 8 K-PBOT płk Krzysztofem Stańczykiem, dowódcą 81 batalionu lekkiej piechoty ppłk Marcinem Piwowarczykiem oraz dowódcą 82 batalionu lekkiej piechoty w Inowrocławiu ppłk Dariuszem Szypurą.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *