Przyspieszenie w odmrażaniu. Kina i teatry otwarte tydzień wcześniej

Box2 Wiadomości
fot. Małgorzata Replińska

Nie 29, jak zapowiadano wcześniej, a 21 maja zostaną otwarte kina, teatry i filharmonie. O jeden dzień prędzej będziemy mogli skorzystać z usług wewnątrz lokali gastronomicznych.

Instytucje kultury będą działać w reżimie sanitarnym i przy obłożeniu wynoszącym 50 procent. Decyzję ogłoszono podczas środowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować gości wewnątrz budynków od 28 maja. Pierwotnie planowano, aby ta możliwość była wprowadzona 29 maja. Tego samego dnia, co restauracje, ruszy działalność klubów fitness, siłowni i basenów. Decyzje te spowodowane są poprawiającą się sytuacją pandemiczną w Polsce. To kolejny etap luzowania obostrzeń, od najbliższej soboty zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz (chyba, że będziemy znajdować się w tłumie), zaś restauracje będą mogły przyjmować gości na zewnątrz w ogródkach. Możliwe też będzie działanie obiektów sportowych na świeżym powietrzu i organizowanie wydarzeń sportowych na tych obiektach przy wypełnieniu maksymalnie 25 procent pojemności.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *