“Przyszedł czas na podsumowanie”. Poseł Myrcha rozliczył swoją 4-letnią kadencję

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Ponad 150 wystąpień na mównicy sejmowej, 200 złożonych interpelacji, praca w komisjach stałych, a także liczne działania dla mieszkańców Torunia, powiatu i województwa – poseł Arkadiusz Myrcha podsumował swoją 4-letnią kadencję w Sejmie. O wynikach dotychczasowej pracy mówił na dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej na Bulwarze Filadelfijskim.

– Przyszedł czas na podsumowanie – mówił poseł Myrcha. – Blisko 4 lata temu, dokładnie w tym miejscu, inaugurowałem swoją kampanię do Parlamentu RP. Wtedy stałem sam. Dziś otacza mnie wiele pozytywnych i uśmiechniętych osób. To jeden z wielu sukcesów tej kadencji. W działania naszych biur, zarówno tych w Toruniu, jak i we Włocławku oraz Lipnie, zaangażowało się wielu mieszkańców regionu.

Jak zaznaczył poseł Arkadiusz Myrcha, od 2015 r. udało się w Toruniu zorganizować 15 spotkań w ramach Klubu Obywatelskiego. Wśród gości pojawili się m.in. dziennikarz Grzegorz Miecugow, Tomasz Lis, a także osoby związane z polityką, jak Barbara Nowacka i Radosław Sikorski. Nie zabrakło ludzi ze świata kultury. Z torunianami spotkała się również Anna Seniuk.

Poseł na co dzień działał także w regionie, organizując spotkania dla mieszkańców mniejszych miejscowości.

– Praca parlamentarzysty to nie tylko funkcjonowanie w mieście, z którego się polityk wywodzi – zaznacza Arkadiusz Myrcha. – Dzięki wyjazdom do mniejszych miasteczek, a także na wieś, mogłem z bliska przyjrzeć się realnym problemom mieszkańców. Moja aktywność wiązała się także z wyjazdami do Warszawy i pracy w Sejmie RP. Zrobiłem wszystko, co było w mojej mocy, by mieszkańcy byli dumni ze swoich reprezentantów w parlamencie.

Na swoim koncie poseł ma ponad 150 wystąpień na sejmowej mównicy i sporządzonych 200 interpelacji do poszczególnych ministrów. Jak zaznacza, często dotyczyły one spraw ważnych dla regionu.

– Pracowałem również w trzech komisjach stałych: Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Ustawodawczej oraz Kodyfikacyjnej – wylicza. – W imieniu klubu prowadziłem 30 projektów ustaw, w tym dot. działań wymiaru sprawiedliwości. Byłem aktywny także w zespołach parlamentarnych, a dwóm z nich wiceprzewodniczyłem.

Do czasu, kiedy prezydent RP Andrzej Duda nie ogłosi daty jesiennych wyborów parlamentarnych, Arkadiusz Myrcha planuje spotykać się z mieszkańcami regionu na festynach i zabawach gminnych.

– Przez najbliższy miesiąc będziemy rzetelnie informować o tym, co zrobiliśmy dla regiony w minionych latach– zapewnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *