Przyszła wiosna? Będzie nawet 15 stopni

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Kilkunastostopniowy mróz, śnieg, deszcz ze śniegiem, gołoledź – wydaje się, że to wszystko już za nami. W tym tygodniu termometry mają wskazać nawet 15 stopni Celsjusza.

Co prawda w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23) ma być nieduży mróz, ale w kolejnych dniach będzie tylko cieplej. Nie oznacza to jednak, że sytuacja na drogach będzie dobra.

Wspomnianej wcześniej nocy, a także we wtorek rano, kierowcom towarzyszyć ma mgła, która znacznie ograniczy widoczność na drogach.

We wtorek na termometrach ujrzymy maksymalnie 9 kresek na plusie, jednak w środę i czwartek temperatura może sięgać nawet 15 stopni.

Jeśli więc ktoś na przykład chciałby dokładnie wymyć swój samochód po trudach, jakie przeszedł w związku ze śniegiem i błotem na drogach, ale go nie garażuje i boi się powracającego mrozu, to może się o to pokusić w środę lub czwartek.

W weekend temperatura będzie niższa. W ciągu dnia będzie około ośmiu stopni Celsjusza, a w chłodniejszych momentach dnia termometry wskażą okolice zera stopni.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *